Beckham ei tyrmää siirtoa Valioliigaan
LA Galaxyssa pelaava David Beckham, 37, ei sulje pois ajatusta Valioliigassa pelaamisesta. Kuuden vuoden jälkeen hän pelaa viimeisen ottelunsa kalifornialaisjoukkueen paidassa tulevana lauantaina.
Englannin maajoukkueen entinen kapteeni on yhdistetty mm. viimeisenä olevaan Queens Park Rangersiin, jonka uusi manageri Harry Redknapp on kertonut haluavansa Beckhamin joukkueeseensa.
Valioliigaseurat eivät ole ainoita, jotka havittelevat keskikenttäpelaajaa. Beckhamin uskotaan saaneen tarjouksia myös Australian, Kiinan ja Brasilian pääsarjoista. Zlatan Ibrahimovic on puolestaan kehottanut Beckhamia siirtymään PSG:hen.
”Olen onnekas. 37-vuotiaana minulla on useita mielenkiintoisia sopimustarjouksia pöydällä”, Beckham sanoi Sky Sportsille.
Beckham on aiemmin sanonut, ettei hän pelaa Valioliigassa missään muussa seurassa, kuin Manchester Unitedissa, jossa hän teki läpimurtonsa.
Unitedin ja Galaxyn lisäksi Beckham on pelannut urallaan Real Madridissa ja AC Milanissa.
LUE MYÖS:
- Brentford teki linjauksen: tikari hyväksytään katsomossa, lastenrattaat ei
- Pep Guardiola halusi tähtipelaajan Cityyn: ”Man Unitedin paras pelaaja”
- Xabi Alonso lupaa huippulupaukselle isompaa roolia: ”Kausi on pitkä”
- Jättipaljastus: Man United sanoi ei nuorelle Kylian Mbappelle
- Xabi Alonso otti kantaa Chelsean kesähankinnan tilanteeseen: ”Todella turhauttavaa hänen kannaltaan”
- Liverpoolin avainpelaaja jäi ilman jatkosopimustarjousta: ”Tulin siitä todella surulliseksi”
- Jamie Carragher: Erling Haalandia pidetään tulevaisuudessa kaikkien aikojen parhaana maalintekijänä
- Manchester Unitedin legenda ylisti huippulupausta: ”Eräänlainen sukupolvitalentti”
- Wayne Rooney ei usko Michael Carrickin kommentteja: ”Hänen on sanottava tietyt asiat julkisuudessa”
- Gabriel Jesus yllättyi Arsenalin ratkaisusta: ”Kukaan ei kertonut minulle siitä mitään”
- Yksi viihdyttävimmistä – keskikentän kikkakone laittaa nappulakengät naulaan
- Manchester City hallitsi Mestarien liigassa – Erling Haaland maalasi kahdesti
- Valioliigasta viisi ehdokasta parhaaksi miespelaajaksi Ballon d’Or -gaalassa
- Lähde: Fulham-luotsi potku-uhan alla
- Gabriel Jesus yllättyi Arsenalin ratkaisusta: ”Kukaan ei kertonut minulle siitä mitään”
- Liverpool teki merkittävän muutoksen – uusi sponsoridiili on massiivinen
- Manchester Unitedin legenda ylisti huippulupausta: ”Eräänlainen sukupolvitalentti”
- Wayne Rooney ei usko Michael Carrickin kommentteja: ”Hänen on sanottava tietyt asiat julkisuudessa”
- Aston Villa vei pisteet vieraskentältä – toppari antoi kaksi maalisyöttöä
- Kaverukset ottivat kovasti yhteen – ”Hän on hyvä ystäväni, mutta”