Lacina Traoré sivussa jopa kahdeksan viikkoa
Kuva: Getty Images
Everton-hyökkääjä Lacina Traoré on kuudesta kahdeksaan viikkoa sivussa reisivamman takia. Traoré loukkasi reitensä alkulämmittelyssä Chelseaa vastaan.
Ranskalaisseura Monacosta lainalla oleva Traoré jää Evertoniin vammasta huolimatta. Vamma ei vaadi leikkaushoitoa.
– Lacina kävi lääkärillä, ja teemme nyt kaikkemme nopean kuntoutuksen eteen. Vamma ei vaadi leikkausta, ja se on loistava uutinen, Everton-manageri Roberto Martínez kertoi seuran verkkosivuilla.
– Lacina pystyy pelaamaan loppukaudesta, kun hän välttää leikkauksen. Hän on sivussa kuudesta kahdeksaan viikkoa, mutta olemme silti positiivisia.
Traoré on kärsinyt jo aiemmin kuluvalla kaudella reisivammasta. Norsunluurannikon maajoukkuepelaajan ainoa esiintyminen Evertonissa on FA Cupin peli Swanseaa vastaan. Traoré teki ottelun avausmaalin.
Lähde: Evertonin verkkosivut
LUE MYÖS:
- Huhhuh, mikä nousu! Chelsea takoi alle varttiin neljä kaappia yhdeksän maalin trillerissä
- Liverpool punnersi Atlético Madridin ohi
- Arsenal loi ja tuhlaili Napolissa
- Brentford teki linjauksen: tikari hyväksytään katsomossa, lastenrattaat ei
- Pep Guardiola halusi tähtipelaajan Cityyn: ”Man Unitedin paras pelaaja”
- Xabi Alonso lupaa huippulupaukselle isompaa roolia: ”Kausi on pitkä”
- Jättipaljastus: Man United sanoi ei nuorelle Kylian Mbappelle
- Xabi Alonso otti kantaa Chelsean kesähankinnan tilanteeseen: ”Todella turhauttavaa hänen kannaltaan”
- Liverpoolin avainpelaaja jäi ilman jatkosopimustarjousta: ”Tulin siitä todella surulliseksi”
- Jamie Carragher: Erling Haalandia pidetään tulevaisuudessa kaikkien aikojen parhaana maalintekijänä
- Yksi viihdyttävimmistä – keskikentän kikkakone laittaa nappulakengät naulaan
- Lähde: Fulham-luotsi potku-uhan alla
- Gabriel Jesus yllättyi Arsenalin ratkaisusta: ”Kukaan ei kertonut minulle siitä mitään”
- Valioliigasta viisi ehdokasta parhaaksi miespelaajaksi Ballon d’Or -gaalassa
- Manchester City hallitsi Mestarien liigassa – Erling Haaland maalasi kahdesti
- Manchester Unitedin legenda ylisti huippulupausta: ”Eräänlainen sukupolvitalentti”
- Wayne Rooney ei usko Michael Carrickin kommentteja: ”Hänen on sanottava tietyt asiat julkisuudessa”
- Liverpool teki merkittävän muutoksen – uusi sponsoridiili on massiivinen
- Aston Villa vei pisteet vieraskentältä – toppari antoi kaksi maalisyöttöä
- Kaverukset ottivat kovasti yhteen – ”Hän on hyvä ystäväni, mutta”