Slaven Bilic avasi Portugalin maajoukkuemiehen siirron kaatumista – ”Vievät kauemmaksi pääkohteista”
Kuva: Getty Images
West Ham -manageri Slaven Bilic myöntää turhautuneensa William Carvalhon siirron kaatumiseen. Sporting Lissabonin keskikenttäpelaajan liittyminen Hammersiin kariutui siirtoikkunan viime metreillä seurojen erimielisyyksiin.
– Miksikö se ei tapahtunut? Kyse oli selvästi rahasta. Halusin pelaajan ja neuvottelimme Sportingin kanssa. Ehdotin pelaajaa ja puhuimme hänen kanssaan. Nyt hymyilen ja vitsailen asiasta. Olen tottakai turhautunut, koska en saanut pelaajaa. Olinhan yrittänyt häntä jo parin vuoden ajan, Bilic sanoi The Telegraphille.
Portugalin maajoukkuemies Carvalhon lisäksi West Hamiin huhuttiin myös Grzegorz Krychowiakia ja Renato Sanchesia. Bilicin mukaan kumpikaan ei ollut kuitenkaan seuran prioriteeteissa.
– Halusin itse Carvalhon. Kahta muuta en niinkään. On yleistä, että siirto on lähellä, kunnes kaksi tai kolme muuta nimeä pomppaavat esiin. Ne vievät sinut kauemmaksi pääkohteesta. Näin tapahtui tässä tapauksessa.
LUE MYÖS:
- Manchester United järjesti murskajaiset Mestarien liigassa – Michael Carrick kertoi mielipiteensä joukkueen alkukaudesta
- Brighton maksoi lähes 30 miljoonaa euroa Allsvenskan-pelaajasta – valmentaja kertoi haastavasta alkukaudesta
- Ylivoimaisen voittajan on helppo hymyillä – Man United jyräsi vastustajansa Azerbaidžanista
- Man Unitedin hyökkääjä, 15, hätkähdytti hattutempullaan – pysäyttääkö superjunioria enää mikään?
- Ayyoub Bouaddi vannoo Rodrin nimeen
- Myh’ailo Mudryk loukkaantui – viikkokausiksi sivuun pelikentiltä
- Miksei Barcelona hankkinut Marcus Rashfordia? Näin urheilujohtaja vastasi
- Chelsean toppari joutui jättämään pelin kesken – Xabi Alonsolta huojentavia uutisia
- Manchester United palaa pitkästä aikaa Mestarien liigaan – Carrick: ”Täällä meidän pitäisikin olla, vaikka…”
- Bradley Barcola jätti kentän kivuissaan – Andoni Iraola avasi jättihankinnan tilannetta
- Pep Guardiola halusi tähtipelaajan Cityyn: ”Man Unitedin paras pelaaja”
- Huhhuh, mikä nousu! Chelsea takoi alle varttiin neljä kaappia yhdeksän maalin trillerissä
- Brentford teki linjauksen: tikari hyväksytään katsomossa, lastenrattaat ei
- Arsenal loi ja tuhlaili Napolissa
- Liverpool punnersi Atlético Madridin ohi
- Gabriel Jesus yllättyi Arsenalin ratkaisusta: ”Kukaan ei kertonut minulle siitä mitään”
- Xabi Alonso otti kantaa Chelsean kesähankinnan tilanteeseen: ”Todella turhauttavaa hänen kannaltaan”
- Xabi Alonso lupaa huippulupaukselle isompaa roolia: ”Kausi on pitkä”
- Yksi viihdyttävimmistä – keskikentän kikkakone laittaa nappulakengät naulaan
- Jättipaljastus: Man United sanoi ei nuorelle Kylian Mbappelle