Burnley palkitsi hyvävireisen hyökkääjänsä jatkosopimuksella – ”Tämä seura on menossa vain yhteen suuntaan”

Burnley on solminut englantilaishyökkääjä Ashley Barnesin kanssa vuoden 2021 kesään asti ulottuvan jatkosopimuksen.
Barnes, 28, on iskenyt viimeiseen kolmeen sarjaotteluun yhtä monta maalia nostaen kauden kokonaissaldonsa Valioliigassa kuuteen osumaan.
Tammikuusta 2014 lähtien Burnleya edustanut Barnes on Claretsin historian paras maalintekijä Valioliigassa 17 osumallaan.
Barnes on jo viides Burnleyn pelaaja, joka on keväällä rustannut allekirjoituksensa uuteen sopimukseen. Myös Nick Pope, James Tarkowski, Kevin Long ja Stephen Ward päättivät hiljattain jatkaa uraansa Turf Moorilla.
– Uskon, että pelaan tällä hetkellä ehkä elämäni parasta jalkapalloa, mutta minulla on vielä paljon näytettävää, iloitsi Barnes Burnleyn tiedotteessa.
– Opettelen yhä ja opin asioita joka päivä harjoituskentällä. Pidän jalkani maassa, yritän tehdä oikeita asioita ja koitan kuunnella valmentajia, ja se on toiminut.
– Tämä seura on menossa vain yhteen suuntaan, eli ylös, ja minä olen etuoikeutettu, kun saan olla mukana siinä.
Burnley on 30 kierroksen jälkeen Valioliigassa seitsemännellä sijalla.
1 EUROLLA 30 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 30 ilmaiskierrosta peliin Le Bandit
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Athletic: Jatkosopimusneuvottelut pian käyntiin – Everton haluaa pitää kiinni tähdestään
- Andy Robertson: Liverpoolin pelaajat eivät tule todennäköisesti koskaan pääsemään yli Diogo Jotan kuolemasta
- Sky: Tottenham oli kiinnostunut Crystal Palacen maalitykistä
- Monivuotinen ykkösvahti jätti Manchester Cityn: ”Tämä oli meille paras päätös”
- Tottenham jysäytti jättiuutisen
- West Ham -tähti harkitsee oikeustoimia
- Toni Kroosilta hämmentävää puhetta Alexander Isakista
- Gianluigi Donnarumma otti kantaa väleihinsä Luis Enriquen kanssa: ”En tiedä, olenko pettynyt häneen…”
- 35 miljoonan euron kesähankinta ei mahtunut Tottenhamin Mestarien liigaan osallistuvaan joukkueeseen
- Arsenalin Max Dowmanilla, 15, mahdollisuus tehdä historiaa Mestarien liigassa
- Tottenham jysäytti jättiuutisen
- Toni Kroosilta hämmentävää puhetta Alexander Isakista
- West Ham -tähti harkitsee oikeustoimia
- 35 miljoonan euron kesähankinta ei mahtunut Tottenhamin Mestarien liigaan osallistuvaan joukkueeseen
- Gianluigi Donnarumma otti kantaa väleihinsä Luis Enriquen kanssa: ”En tiedä, olenko pettynyt häneen…”
- Virallista: İlkay Gündoğan jättää Manchester Cityn
- Arsenalin Max Dowmanilla, 15, mahdollisuus tehdä historiaa Mestarien liigassa
- Independent: Tottenham oli AC Milan -tähden kintereillä siirtoikkunan loppuhetkillä
- Antony paljasti hylänneensä Bayern Münchenin tarjouksen: ”Olen tyytyväinen päätökseeni”
- Times: Marc Guéhi ei aio hyväksyä Crystal Palacen jatkosopimustarjouksia