Sky Sportsin tietojen mukaan siirtomarkkinoilla mellastanut West Ham on valmis hankintojen lisäksi myös luopumaan pelaajistaan. Tällä kertaa kyseessä on seuran nuorimpana pelaajana, 16-vuotiaana debytoinut Reece Oxford.

Nyt 19-vuotias puolustaja on tietojen mukaan myytävänä 10 miljoonan punnan, eli reilun 11 miljoonan euron hinnalla. Oxford vietti viime kauden lainalla Borussia Mönchengladbachissa. Manageri Slaven Bilicin lähdön jälkeen tälle ei ole löytynyt roolia Hammersissa. Vuonna 2016 neljän ja puolen vuoden sopimuksen seuran kanssa solminut pelaaja oli tuolloin tietojen mukaan myös sekä Manchester Unitedin, että Manchester Cityn tarkkailussa.

Toinenkin teini-ikäinen West Ham -pelaaja saattaa vaihtaa maisemaa, kun Barcelona viimeisena on ilmaissut kiinnostuksensa Domingos Quinaa kohtaan. 18-vuotias portugalin maajoukkuepelaaja on tiettävästi myös saksalaisten Hoffenheimin ja Werder Bremenin kiikarissa.