Pochettino ei usko Tottenhamin ryhmän muuttuvan – PSG-luotsi flirttaili puolustajan suuntaan
Kuva: Getty Images
Tottenhamin manageri Mauricio Pochettino ei usko, että hänen miehistössään tapahtuu enää suuria muutoksia tänä kesänä.
Valioliigan siirtoikkuna on jo kiinni, mutta Espanjan, Saksan ja Ranskan seurat voivat vielä ostaa pelaajia. Tottenham oli Valioliigan joukkueista siirtoikkunan hiljaisin, sillä se ei tehnyt yhtään hankintaa.
Spursin pelaajista Danny Rose, Toby Alderweireld ja Mousa Dembélé ovat pyörineet aktiivisesti siirtohuhuissa, mutta Pochettino olettaa, ettei muutoksia ole luvassa.
– Odotan kaikkien pelaajien jäävän. Työskentelen kuin kaikki tulisivat jäämään tänne. En voi työskennellä ajatellen, ovatko he täällä huomenna vai eivät, sanoi Pochettino FourFourTwon mukaan.
– En puhu vain näistä nimistä (Rose, Alderweireld, Dembélé), vaan myös eri pelaajista. Jokin seura saattaa tehdä tarjouksen. Ehkä tarjous tulee huomenna tai tänään iltapäivällä, ja me tulemme harkitsemaan sitä.
Pochettinolta kysyttiin vielä erikseen Rosesta, joka istui koko ottelun vaihtopenkillä Tottenhamin edellisessä pelissä, Fulhamia vastaan.
– Kaikki pelaajat saavat mahdollisuuden pelata. En aio selittää päätöstäni. Ehkä hän pelaa maanantaina (Manchester Unitedia vastaan), ehkä ei. Teidän on odotettava, mitä tapahtuu.
Rose on ollut yhdistettynä Paris Saint-Germainiin, jonka päävalmentaja Thomas Tuchel kommentoi rivien välistä ihailuaan puolustajaa kohtaan.
– En kommentoi siirtoikkunan huhuja. Voin vain sanoa, että kohtasin kolme vuotta sitten Tottenhamin ja Danny Rosen ja mietin kolmen päivän ajan, miten häntä vastaan pelataan.
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Englannin MM-joukkueelle takaisku – ei vaan pysy kunnossa tämä mies
- Siirtohuhu: Manchester United metsästää Real Madridin keskikentän tähteä
- Jättipaukku vireillä Liverpoolissa – Virgil van Dijkista huolestuttava paljastus
- Sky: Newcastlen kiikarissa todella iso saalis
- Newcastle hylkäsi Valioliiga-kilpailijan tarjouksen Bruno Guimarãesista
- Internazionale ja Chelsea neuvottelupöytään pelaajasiirrosta – yhdellä varauksella
- Se on siinä – Manchester City maksaa Valioliigan ennätyssumman Englannin MM-pelaajasta
- Athletic: Manchester City teki uuden tarjouksen Elliot Andersonista
- Sky: Fulham hankkii Bayern Münchenin hyökkääjän
- Toimittaja: Arsenal keskustellut Newcastle-tähden agenttien kanssa
- Se on siinä – Manchester City maksaa Valioliigan ennätyssumman Englannin MM-pelaajasta
- Arsenal vahvisti jättisiirron – MM-tähti pysyvästi seuraan
- Sky: Fulham hankkii Bayern Münchenin hyökkääjän
- Cole Palmer kertoi mielipiteensä Thomas Tuchelin päätöksestä
- Toimittaja: Arsenal keskustellut Newcastle-tähden agenttien kanssa
- André Onanan tulevaisuus selvillä
- Espanjalaismedia: Atlético ja Arsenal suunnittelevat vaihtokauppaa
- Athletic: Manchester City teki uuden tarjouksen Elliot Andersonista
- Jättikauppa – Serie A:n vuoden puolustaja Chelsean riveihin
- Alan Shearer antoi vinkin Thomas Tuchelille: ”Uskon hänen tekevän muutoksia”