Ex-pelaaja: José Mourinho haluaa pois Man Unitedista – ”En näe hänen käyttäytymiselleen mitään muuta selitystä”
Kuva: Getty Images
Entisen valioliigapelaajan Stephen Huntin mukaan Manchester United tarvitsee epätoivoisesti voiton Mestarien liigan ottelusta Valenciaa vastaan. Muutoin manageri José Mourinhon potkut eivät voi olla kovin kaukana.
Surkeiden peliesitysten lisäksi mediassa on nostettu esiin Mourinhon ja keskikenttäpelaaja Paul Pogban välinen kitka. Esimerkiksi harjoituskentältä maailmalle levisi video kaksikon jäätävästä kohtaamisesta.
– Molemmat miehet tiesivät mitä tekivät, kun he kohtasivat harjoituskentällä keskiviikkoaamuna. He tiesivät, että tv-kamerat ovat päällä ja mikä tahansa yhteenotto näytettäisiin maailmalla hyvin nopeasti, Hunt toteaa irlantilaisessa Independent-lehdessä.
[readmore from=Paul-Pogba]
Pogban taktiikkaa koskevat kommentit epäilemättä suututtivat Mourinhon, mutta Huntin mukaan tämä olisi halutessaan voinut hoitaa koko asian suljettujen ovien takana.
– On vaikea päästä perille hänen motiiveistaan. Ehkä Mourinho halusi kuvat julki, koska syvällä sisimmässään hän haluaa pois Unitedista. En näe hänen käyttäytymiselleen mitään muuta selitystä.
Hunt muistuttaa, että kaikkien saavutustensa jälkeen portugalilaisen luulisi pystyvän nousemaan moisen asian yläpuolelle.
LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Andoni Iraola ehdolla huippupestiin
- Michael Carrick kommentoi Bruno Fernandesin tulevaisuutta Manchester Unitedissa
- Arne Slot summasi Liverpoolin kauden ja arvioi omia valintojaan
- James Maddison: Tottenhamin on ratkaistava järkyttävä loukkaantumisongelmansa
- Newcastlen huippulupaukselle pitkä jatkosopimus
- Nottingham Forest valmistautuu Elliot Andersonin lähtöön – tavoitteena ennätyssumma
- Nunon odotetaan lähtevän West Hamista
- Siirtohuhu: Tottenham on lähellä merkittävää hankintaa
- Tässä ovat kauden topit ja flopit: Valioliigan parhaita valmentajia yhdistää yksi asia
- Roberto De Zerbi: Tottenhamilla on 12 tarpeeksi hyvää pelaajaa
- Valioliiga on uudessa tilanteessa – vastaavaa ei ole tapahtunut 138 vuoteen
- Liverpool vei kohuteinin saksalaisjättien nenien edestä
- Mohamed Salah rikkoi vielä yhden ennätyksen jäähyväisissään
- West Ham putosi – nyt puhuu kapteeni Jarrod Bowen
- Arsenal teki historiallisen tempun – kukaan muu Valioliigassa ei ole kyennyt samaan
- Roberto De Zerbi: Tottenhamilla on 12 tarpeeksi hyvää pelaajaa
- Tässä ovat kauden topit ja flopit: Valioliigan parhaita valmentajia yhdistää yksi asia
- Chelsea putosi päätöskierroksella ulos europeleistä – ”Olemme musertuneita”
- Siirtohuhu: Tottenham on lähellä merkittävää hankintaa
- Päätös nopeasti: Tässä on Pep Guardiolan uusi työ