Watford on aloittanut sarjakauden loistavasti.

Seuran avainpelaajiin on kuulunut Roberto Pereyra, joka on ollut Valioliigan parhaimpia hyökkääviä keskikenttäpelaajia. Jo viisi sarjamaalia iskenyt argentiinalainen on tiettävästi herättänyt kiinnostusta Chelseassa.

Argentiinan A-maajoukkuepelaaja myönsi, että Chelsean kaltaisen seuran kiinnostuksesta on aina kiva kuulla. Pereyra myönsi myös The Sunin haastattelussa miettineensä paluuta Italiaan kesällä. Watford hankki miehen Italiasta kaksi vuotta sitten.

– Puhuimme paluusta seuran ja agenttien kanssa, mutta lopulta päätin jäädä tänne Watfordiin enkä ole pettynyt, Pereyra totesi.

– Toivon pystyväni jatkamaan tällä tasolla pelaamista. Se on hieno kuulla, että Chelsean kaltainen seura on kiinnostunut minusta.

Pereyra on ollut tällä kaudella jokaisessa Watfordin ottelussa avauskokoonpanossa ja pelannut muutamaa kamppailua lukuunottamatta kaikissa täydet minuutit.