Man Unitedin apuvalmentajalla jalka kahden oven välissä: ”Toivottavasti yhteistyö voi jatkua”

Mike Phelan toivoo, että hän voi jatkaa sekä Manchester Unitedin apuvalmentajana että australialaisen Central Coast Marinersin urheilutoimenjohtajana.
Sir Alex Fergusonin oikeana kätenä Unitedissa toiminut Phelan palasi Old Traffordille joulukuussa, kun Ole Gunnar Solskjær nimitettiin väliaikaismanageriksi. Hän ehti viime kesänä aloittaa työssään Marinersissa, eikä sopimusta Australiassa ole purettu Phelanin apuvalmentajan pestistä huolimatta.
Solskjærin odotetaan jatkavan Unitedin managerina vakituisella pohjalla, mutta Phelanin on odotettava virallisia uutisia ennen kuin hänen tulevaisuudestaan päätetään.
– Se rippuu vain siitä, miten asiat kehittyvät seuraavan parin kuukauden aikana, kommentoi Phelan Fox Football Podcastissa.
– Manchester United elää tietysti kiireisiä aikoja, mutta Australiassa kausi on päättymässä, joten uskon, että kunhan Englannissa saadaan päätökset tehtyä, voimme aloittaa neuvottelut jälleen Marinersin kanssa ja toivottavasti yhteistyö voi jatkua.
20€ antaa 40€ + 100 ilmaiskierrosta
- Avaa pelitili Caxinolle, niin mahtavat edut ovat sinun.
- Talleta 20€, niin saat 40€ pelirahaa sekä 100 ilmaiskierrosta.
- Tarjous voimassa vain uusille asiakkaille rajoitetun ajan.
- Wilfried Zaha onnistui Old Traffordilla – Valioliigaseurat Mestarien liigassa tasatilanteissa
- Riittääkö termi ”nolo” kuvaamaan tätä? Valioliiga julkisti Liverpoolin maalin hylkäämiseen johtaneen VAR-keskustelun
- Pep Guardiola vertasi nykyjalkapallon tilannetta pikaruokaan: ”Luuletteko että meillä on aikaa prosesseihin?”
- Pep Guardiola lähettää Rodrin avaukseen – toipilaskaksikko myös Leipzigiin
- Arsenal joutunee Pohjois-Ranskassa kuumaan paikkaan – viranomaiset ottavat Mestarien liiga -illan tosissaan
- Sky: Jadon Sancho lähtee Man Unitedista tammikuun siirtoikkunassa
- Lähde: Valioliigan kuljetuskuningas useaksi viikoksi sivuun – Englannin A-maajoukkue tarvitsee korvaajan?
- Ihmeiden aika ei ole ohi! Lontoon liepeiltä hämmentävä sopimusuutinen
- Manchester Unitedissa epäonnistunut Wilfried Zaha ei pelkää paluuta Old Traffordille – ”En halunnut urani kuolevan”
- Athletic: Liverpool-tähti sivussa maajoukkuetaukoon saakka
- Zlatan Ibrahimovic kyseenalaistaa Erik ten Hagin pätevyyden – ”Mistä tällä valmentajalla on kokemusta?”
- Tottenham-Liverpool -ottelun jälkipyykki ei vielä pesty – isosta tuomiosta valitus
- Sir Jim Ratcliffe muuttamassa mielensä Manchester Unitedista
- Riittääkö termi ”nolo” kuvaamaan tätä? Valioliiga julkisti Liverpoolin maalin hylkäämiseen johtaneen VAR-keskustelun
- Manchester Unitedissa epäonnistunut Wilfried Zaha ei pelkää paluuta Old Traffordille – ”En halunnut urani kuolevan”
- Athletic: Liverpool-tähti sivussa maajoukkuetaukoon saakka
- Chelsea tyrmäsi Fulhamin salamamaaleilla – Mykhaylo Mudryk onnistui viimein
- Ihmeiden aika ei ole ohi! Lontoon liepeiltä hämmentävä sopimusuutinen
- Chelsean jättihankinta avasi viimein maalitilinsä – Mauricio Pochettino kehui suojattiaan: ”Ei ole helppo sopeutua”
- Liverpool vaatii saada kuulla VAR-keskustelun lauantain skandaaliottelusta