Crystal Palacen keskuspuolustajan Gary Cahillin ura jatkuu muualla. Cahill, 35, ehti edustaa lontoolaisseuraa kahden kauden ajan. Entinen Englannin maajoukkueen puolustaja siirtyi Palaceen aikoinaan Chelseasta.

Cahill ehti pelata seuran väreissä yhteensä 47 ottelussa kahden kauden aikana. Osapuolet neuvottelivat jatkosta, mutta sopimukseen ei kuitenkaan päästy. Konkarin seuraava osoite ei vielä ole tiedossa.

Cahill ilmoitti asiasta viikonloppuna Instagramissa.

– Pitkän pohdinnan jälkeen voin vahvistaa, että olen jättänyt Crystal Palacen kahden hienon vuoden jälkeen. Olen todella nauttinut ajastani seurassa ja haluan kiittää kaikkia, etenkin faneja ja seuran henkilökuntaa. On ollut suuri kunnia pelata Selhurst Parkilla. Haluan toivottaa seuralle kaikkea hyvää tulevaisuuteen, Cahill kirjoitti.

Cahill on ehtinyt pelata komean uransa aikana tähän mennessä yhteensä 394 valioliigakamppailua. Chelsean paidassa hän voitti Valioliigan mestaruuden kahdesti, sekä kertaalleen myös Mestarien liigan.