Fabrizio Romano: Chelsea yrittää vahvistaa puolustustaan omalla sopimuspelaajalla – lainasopimus puretaan?
Valioliigan kärkitaistossa mukana oleva Chelsea pyrkii vahvistamaan puolustuslinjaansa tammikuun siirtoikkunan aikana.
Chelsea on joutunut viime aikoina tulemaan toimeen ilman ykköslaitapuolustajiaan, Ben Chilwelliä ja Reece Jamesia. Ensin mainitun sairausloma kestänee jopa kauden loppuun saakka, Jamesin paluun uskotaan tapahtuvan vielä tammikuun aikana.
Siirtoguru Fabrizio Romanon mukaan Chelsea on kääntänyt katseensa sen omaan sopimuspelaajaan, Lyonissa lainalla pelaavaan Emerson Palmieriin.
Emersonin, 27, laina ulottuu kauden 2021-22 loppuun saakka, mutta Chelsea yrittää purkaa lainasopimuksen. Lyonilla ei ole halukkuutta päästää Emersonia kesken kauden, mutta Chelsea on valmis maksamaan lainapurusta korvauksen ranksalaisseuralle.
Everton-puolustaja Lucas Digne on aiemmin yhdistetty huhuissa Chelseaan, mutta Romanon mukaan ranskalaispelaajan siirto Lontooseen näyttää tällä hetkellä erittäin epätodennäköiseltä.
Lucas Digne deal now looking very unlikely. Nothing advanced. Everton ask for permanent move.
Mikäli upotus ei näy, voit katsoa sen täältä.
- Venäjällä hyökkäyssodan aikana työskennellyt mies vahvistaa Newcastlea
- Harmittava takaisku: Chelsea-tähti sivuun pelikentiltä
- Kuka pysäyttäisi Burnleyn luisun?
- Michael Carrick saa jatkaa Man Unitedin peräsimessä
- Xabi Alonso tukee virheen tehnyttä pelaajaansa: ”Osa tätä bisnestä”
- Gary Neville: Man United teki ison virheen palkattuaan Michael Carrickin päävalmentajakseen
- Harry Kane voitti Ballon d’Orin – kiitti Tottenhamia: ”Annoitte minulle mahdollisuuden elää unelmaani”
- Virgil van Dijk: Mohamed Salahin saavutuksiin ei ylletä Liverpoolissa
- Steven Gerrard latasi suorat sanat Man Unitedista
- Rio Ferdinand asetti vaatimuksen Man Unitedin seurajohdolle
- Michael Carrick oudossa tilanteessa: Manchester United ei osaa päättää ehdokkaiden välillä, brittimedia väittää
- Steven Gerrard latasi suorat sanat Man Unitedista
- Paul Scholes valitsisi Antonio Conten Man Unitedin uudeksi valmentajaksi
- Ballon d’Or -voitto Englantiin!
- Voisiko tämä mies kääntää Man Unitedin kurssin? Jamie Carragher: ”Valioliigan paras”
- Rio Ferdinand asetti vaatimuksen Man Unitedin seurajohdolle
- Gary Neville: Man United teki ison virheen palkattuaan Michael Carrickin päävalmentajakseen
- Virgil van Dijk: Mohamed Salahin saavutuksiin ei ylletä Liverpoolissa
- Harry Kane voitti Ballon d’Orin – kiitti Tottenhamia: ”Annoitte minulle mahdollisuuden elää unelmaani”
- Viktor Gyökeres kaupataan pois ”sadan prosentin varmuudella”
