The Athletic: Arsenal luovuttanut Dušan Vlahovićin suhteen – katseet käännetty La Liga -kärkeen, jolla 90 miljoonan euron ulosostohinta

Arsenal on yrittänyt aktiivisesti koko tammikuun saada Fiorentinan tähtihyökkääjää Dušan Vlahovićia Pohjois-Lontooseen. Serbialaispelaaja ei ole kuitenkaan näillä näkymin Gunnersin täkyyn tarttumassa ainakaan tammikuussa.
The Athleticin mukaan Arsenal on turvautumassa varavaihtoehtoon, koska joukkue haluaa tähtitason hyökkääjän jo nyt.
Gunners pyrkii hankkimaan Real Sociedadin ruotsalaiskärjen Alexander Isakin. Tämän sopimus päättyy vasta vuonna 2026 ja siinä on hurja 90 miljoonan euron ulosostohinta.
Arsenal pyrkii Athleticin tietojen mukaan neuvottelemaan summaa pienemmäksi. Selvänä pyrkimyksenä on nyt saada 22-vuotias Isak Pohjois-Lontooseen.
Luetuimmat
- Lähde: Brasilian maajoukkuehyökkääjä haluaa siirtyä Manchester Unitediin
- Oho! Gareth Bale tekemässä yllätysratkaisun – peliura jatkuu Englannin Mestaruussarjassa?
- Valioliigajättiläisten tavoittelema maalitykki teki ratkaisunsa
- Tottenham kattoi pöydän veriviholliselleen – Gabriel Jesusilla käytännössä vain yksi vaihtoehto
- Juhannus käyntiin – Cristiano Ronaldosta Robert Lewandowskin korvaaja?
- Toinenkin Chelsean jättihankinta lähtee lainalle?
- Man United ei ollut kiinnostunut huippumanagerin palveluksista – Patrice Evra yhä harmissaan päätöksestä: “Hän olisi voinut saada jotain aikaiseksi”
- Paikallislehti: Arsenalin kaikkien aikojen kallein pelaajahankinta haluaa jättää seuran
- Cristiano Ronaldo turhautunut Man Unitedin hitaaseen siirtoikkunaan -“Seura ei voi menettää pelaajaa Liverpoolille”
- Sky Sports: Christian Eriksen valitsee enää kahden seuran väliltä