Katso: Norwichin pelaaja oli käymässä Christian Erikseniin käsiksi – tajusi sitten kuka oli kyseessä: ”Se oli vaistomaista”
Kuva: Getty Images
Valioliigassa nähtiin viime lauantaina hauska tilanne, kun Norwichin Brandon Williams oli jo käymässä Brentfordin Christian Erikseniin käsiksi, mutta sitten hän tajusi, kuka oli kyseessä ja päätyikin halaamaan tanskalaistähteä.
Eriksen, 30, oli yli yhdeksän kuukautta pelaamatta sen jälkeen, kun hän sai sydänpysähdyksen viime kesän EM-kisoissa kesken ottelun Suomea vastaan.
Hän joutui purkamaan sopimuksensa Internazionalen kanssa, koska Italiassa ei saa pelata sydämentahdistimen kanssa, mutta tammikuussa hän solmi loppukauden mittaisen sopimuksen Brentfordin kanssa.
Viime lauantaina tanskalaistaituri pelasi ensimmäistä kertaa uuden seuransa avauskokoonpanossa ja joutui pysäyttämään Williamsin repimällä häntä kaksin käsin vyötäisiltä.
Tästä tuohtuneena Williams tönäisi Erikseniä maassa, mutta hänen ilmeensä muuttui nopeasti, kun hän tajusi, kuka hänen kanssaan oli painimassa. Käsirysyn sijasta kaksikko halasi toisiaan, ja Williams auttoi vielä Eriksenin ylös kummankin naureskellessa tilanteelle.
Williams kertoi myöhemmin Sky Sportsille, että hänen aggressionsa laantui heti, kun hän huomasi, että rikkonut pelaaja oli Eriksen.
– Se oli vaistomainen juttu. Pääsin hänen ohitseen ja tunsin, kuinka hän veti minut alas. Olimme hyökkäämässä ja olin todella vihainen.
– Aioin pidellä häntä, mutta te tiedätte, mitä hän on käynyt läpi. Se on uskomatonta, mitä hän on tehnyt päästäkseen takaisin [pelikuntoon]. Se oli hänelle erityinen hetki olla takaisin kentällä ja minusta tuntui, että hän tarvitsi halauksen.
Brentford voitti Norwichin 3-1.
Voit katsoa Viaplayn videon Williamsin ja Eriksenin tilanteesta alta.
LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Agentti puhui Erling Haalandin tulevaisuudesta
- Paul Mersonilta suorat sanat Chelsealle: ”En tiedä, miten he ovat joutuneet tähän sekasortoon
- Emmanuel Adebayor yllätti: Toivoo Arsenalin voittavan Valioliigan
- Virallista: Ben Mee lopettaa pelaajauransa
- Arsenalin Mestarien liigan finaalivastustaja on nyt tiedossa
- Romano: Arsenal on tehnyt päätöksensä Mikel Artetasta
- Tuulettiko Arsenal liikaa? Wayne Rooneyn mielestä kyllä
- Casemiro ei aio muuttaa päätöstään: ”Se ei ole mahdollista”
- Arsène Wenger kertoi miksi Arsenal ansaitsi finaalipaikkansa
- Guardian: Manchester United tarjoaa sopimusta Michael Carrickille
- Romano: Arsenal on tehnyt päätöksensä Mikel Artetasta
- Tuulettiko Arsenal liikaa? Wayne Rooneyn mielestä kyllä
- Arsenalin Mestarien liigan finaalivastustaja on nyt tiedossa
- Casemiro ei aio muuttaa päätöstään: ”Se ei ole mahdollista”
- Guardian: Manchester United tarjoaa sopimusta Michael Carrickille
- Casemiro kertoi mielipiteensä Manchester Unitedin valmentajatilanteesta
- Arsène Wenger kertoi miksi Arsenal ansaitsi finaalipaikkansa
- Näin Mikel Arteta kommentoi Arsenalin finaalipaikkaa: ”En ole koskaan kokenut mitään samanlaista tällä stadionilla”
- Jamie Carragher: Andoni Iraolan pitäisi siirtyä Chelsean peräsimeen
- Sairaalaan joutunut Chelsea-debytantti Jesse Derry, 18, rikkoi hiljaisuuden