Entinen Valioliiga-pelaaja haukkui Man Unitedin radiossa pystyyn – Jürgen Klopp oli soittaa lähetykseen: ”Se oli uskomatonta”
Liverpoolin manageri Jürgen Klopp sanoo, että hän oli soittaa Talksportin radio-ohjelmaan, kun hän kuuli, miten entinen Valioliiga-hyökkääjä Gabriel Agbonlahor kritisoi Manchester Unitedia.
Aston Villassa lähes koko uransa viettänyt Agbonlahor, 35, haukkui Unitedin pystyyn manchesterilaisten hävittyä viime lauantaina Brentfordille peräti 0-4.
Agbonlahor muun muassa kritisoi useita Unitedin pelaajia ja kuvaili joukkueen esitystä ”amatöörimäiseksi” ja ”sekasortoiseksi”.
Klopp sanoi lehdistötilaisuudessaan, että hän tuohtui Agbonlahorin kommenteista siinä määrin, että meinasi soittaa Talksportin lähetykseen.
– Unitedilla ei tietenkään ollut mukava viikko Brentford-pelin jälkeen. Me unohdamme tällaisina hetkinä, kuinka hyvä joukkue Brentford on, sanoi Klopp.
– Ajoin harjoituskeskuksesta kotiin katsottuani pelin ensimmäisen jakson ja kuuntelin matkalla Talksportia ja Gabbya.
Artikkeli jatkuu kuvan alla.

– Hän (Agbonlahor) hävisi meitä vastaan minun ensimmäisellä kaudellani 0-6, joten en muista, että hän olisi ollut kentällä mikään mentaalimonsteri silloin.
– Mutta se, mitä hän sanoi Man Unitedista tuossa ohjelmassa…. Oli lähellä, että olisin soittanut ja sanonut hänelle: ”Unohdit täysin, että olet pelaaja”.
– Se oli uskomatonta. Jos ex-pelaajat käyttäytyvät näin, voitte kuvitella, miten kaikki muu menee. Täytyy kysyä itseltään, miten haluaa reagoida tällaisessa tilanteessa.
Manchester United isännöi Liverpoolia maanantaina Valioliigan kolmannen kierroksen päätösottelussa.
Kaikki Valioliigan ottelut näkyvät Elisa Viihde Viaplaysta.
Lähteet: BBC, Sky Sports
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Arsenalin huippulupaus onnistui heti lainadebyytissään
- Micharl Carrick: Man United on valmis kohtaamaan Arsenalin – ”Iso haaste”
- 90+5! Liverpoolille dramaattinen tappio taistelusta huolimatta
- Valioliigan tuomaridebytantille kehuja – ”Rohkea ja oikea päätös”
- ”Haluamme Frankin ulos” – Tottenham-fanit osoittivat taas mieltään
- Erling Haaland avasi penkillä Man Cityn voitossa – Marc Guéhi debytoi
- Näin Pep Guardiola perusteli Erling Haalandin penkitystä
- Arsenalilla harvinainen tilanne ennen Man United -ottelua
- Pep Guardiola Arsenalista: ”Maailman paras joukkue”
- Lainapeluri palaamassa Liverpooliin kesken kauden
- ESPN: Arsenal tähyää yli 100 miljoonan megahankintaa
- Arsenalilla harvinainen tilanne ennen Man United -ottelua
- Wayne Rooneyn poika asteli Old Traffordille pelaajana
- Fantasy Premier League: GW 23 – kannattaako Haaland myydä?
- “Olemme surullisia hänen puolestaan” – David Moyes kommentoi Grealishin tilannetta
- Virallista: Peliminuutit loppuivat Arsenalissa – Marseille nappasi superlupauksen
- Valioliiga-yllättäjän huippulupaus lähtökuopissa: ”Molemmat vaihtoehdot kiinnostavia”
- Näin Pep Guardiola perusteli Erling Haalandin penkitystä
- Virallista: Everton kiinnitti David Moyesin luottopelaajan
- Lainapeluri palaamassa Liverpooliin kesken kauden