Liverpool-hyökkääjälle ikävä takaisku – joutui jättämään harjoitusleirin kesken
Liverpoolin laitahyökkääjä Luis Díaz on joutunut jättämään Dubain harjoitusleirin omalta osaltaan kesken kärsittyään takaiskun toipumisessaan polvivammasta, kertoo The Times.
Kolumbian maajoukkuemiehelle tehdään nyt lisätutkimuksia uusiutuneen polviongelman vakavuuden määrittämiseksi.
25-vuotias on vaarassa jäädä paitsi Liverpoolin tulevista otteluista Valioliigan jatkuessa joulun jälkeen.
Díaz, 25, loukkasi polvensa ensimmäisen kerran lokakuun alussa pelatussa tappio-ottelusa Arsenalia vastaan.
Leikkaus suljettiin tuolloin pois hoitotoimenpiteistä, minkä myötä kuntoutumisen odotettiin kestävän kuudesta kahdeksaan viikkoa.
Hän palasi kuntoutumisen aikana Kolumbiaan ja oli aluksi edistynyt niin hyvin, että näytti siltä, että hän voisi palata etuajassa pelikentille.
Diaz oli jo lähellä tehdä paluun Jürgen Kloppin joukkueeseen, kun hän tunsi kipua polvessaan ja joutui lentämään Dubaista kesken kaiken pois.
Klopp – jonka joukkue kohtaa AC Milanin ystävyysottelussa sunnuntaina ennen toista harjoituspeli Arsenalia vastaan ensi perjantaina – odottaa nyt jännittyneenä päivitystä Díazin kunnosta.
LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Telegraph: Manchester United kiinnostunut Andoni Iraolasta
- Arsenal jäi ilman toista rangaistuspotkua – ”Tuomari teki selvän virheen”
- Valioliigaseura vaihtaa valmentajaa – loppukauden diili
- Virallista: Ashley Young lopettaa pelaajauransa
- GdS: Serie A:n suurseura pääsi yhteisymmärrykseen sopimuksesta Tottenham-pelaajan kanssa
- Telegraph: Bruno Fernandes vaatii Manchester Unitedilta kunnianhimoa suostuakseen jatkosopimukseen
- Agentti: Chelsean avainpelaaja käy Madridissa aina vapaapäivinään
- Mikel Arteta tulistui tuomarin päätöksestä
- Arsenal ja Atlético Madrid jättivät välierien ratkaisun ensi viikkoon
- Dopingista kärynnyt Myh’ailo Mudryk iskee nyt takaisin
- Khvitša Kvaratskhelian isä vahvisti: tähtihyökkääjä tietää Arsenal-huhuista
- Dopingista kärynnyt Myh’ailo Mudryk iskee nyt takaisin
- Arsenal ja Atlético Madrid jättivät välierien ratkaisun ensi viikkoon
- Manchester City suuttui – saako Arsenal etua uudesta päätöksestä?
- Mikel Arteta tulistui tuomarin päätöksestä
- Gary Neville ei ole vakuuttunut Arsenal-pelaajasta: ”Jatkunut jo viikkojen ajan”
- MD: Marc Cucurella saattaa jättää Chelsean kesällä
- Lehti: Marco Silva saattaa jättää Valioliigan
- Manchester Cityn pitkäaikainen luottopelaaja jättää seuran
- Tuttosport: Juventus luottavainen Alissonin hankinnan suhteen