Fulhamin ykköstykki raivoissaan seuralle – saattaa kieltäytyä pelaamasta

Serbialaisyökkääjä Aleksandar Mitrović on kertonut läheisilleen, että hän ei aio enää ikinä pelata Fulhamin paidassa, uutisoi Sky Sports.
Mitrović, 28, on raivoissaan Fulhamille, koska hän kokee, että seuran asettama hintalappu estää häntä siirtymästä muualle.
Fulham haluaa ykköstykistään 60 miljoonaa euroa, minkä odotetaan käännyttävän kosiskelijat ovelta. Saudiarabialainen Al-Hilal on tehnyt Mitrovićista kaksi tarjousta, mutta Fulham on hylännyt kummatkin.
Skyn mukaan Mitrović harkitsi, että hän kieltäytyisi osallistumasta Fulhamin Yhdysvaltain-kiertueelle, mutta hänen agenttinsa Pini Zahavi ja pelaajayhdistyksen edustajat suostuttelivat hänet lähtemään mukaan.
Zahavi on kehottanut Fulhamin varapuheenjohtajaa Tony Khania pudottamaan Mitrovićin hintapyynnön 40-52 miljoonan euron välille.
Vaikka Mitrović suostui matkustamaan Yhdysvaltoihin, Fulhamissa on kasvamassa pelko siitä, suostuuko serbikärki pelaamaan Valioliigan avauskierroksella ensi kuussa.
Mitrović on ollut Fulhamin tehokkain maalintekijä yhtä vaille jokaisella kaudella siitä lähtien, kun hän liittyi seuraan Newcastlesta viisi vuotta sitten.
Kaikkiaan Mitrović on pelannut Fulhamissa 205 ottelua tehden niissä yhteensä 111 maalia ja syöttäen 22. Hänen sopimuksensa on voimassa kesään 2026 saakka.
Aloita sijoittaminen – eToro tarjoaa asiantuntijoiden alustan 0%:n palkkiokuluilla!
- eToron kautta sijoitat asiantuntijoiden kanssa.
- Ei piilokuluja – eTorossa jopa 0%:n* palkkiokulut.
- eToro tarjoaa pääsyn 3 500:aan eri omaisuuserään, kuten osakkeisiin, ETF:iin, indekseihin ja valuuttoihin.
*= 0%:n palkkiokulut koskevat vain osakkeita. Tämänhetkinen hinnanerosopimusprosentti on 76.
Aloita sijoittaminen tästä!- Mikel Arteta ei aio muuttaa käytöstään rangaistuksestaan huolimatta – ”En tiedä kuinka pystyisin lopettamaan”
- Wolverhampton hyllytti pelaajansa tammikuun loppuun saakka – ”Hän on pyytänyt anteeksi”
- Ansu Fatin loukkaantumisesta lisätietoa – Brightonin lainataituri sivussa pitkään
- Manchester Unitedin kapteeni on kellottanut koko Euroopan suurimmat peliminuutit
- Erik ten Hag kommentoi Marcus Rashfordin penkitystä
- Pep Guardiola ei näe Man Cityn pelaajalle käyttöä: ”Olen niin pahoillani”
- Manchester United rohmusi palkintopöydän tyhjäksi
- Espanjalaisluotsi hylkäsi valtavan tarjouksen jäädäkseen Englantiin odottamaan uutta pestiä
- Näin Jürgen Klopp kommentoi loukkaantuneen Liverpoolin avainpelaajan paikkaamista
- Tottenhamin supertähti pettynyt kompurointiin – ”Se ei merkitse mitään”
- Independent: Manchester United asetti kolme kallispalkkaista pelaajaa myyntiin
- Tottenhamille taas lunta lupaan! Tappio paikallisottelussa
- Jürgen Klopp vahvisti seuraavan Liverpool-tähden loukkaantumisen
- Tottenhamin ex-kapteeni istuu syrjässä ilman yhtäkään peliminuuttia – näin kommentoi Ange Postecoglou
- Valioliiga-seura eristi johtopelaajiaan edustusjoukkueesta
- Avainpelaajan poissaolo yhdistää Manchester Cityn neljää edellistä tappiota
- Fantasy Premier League: Peliviikko 16 – loukkaantumisia ja keltaisia lippuja
- Teemu Pukki kertoo dokumentissa, missä Norwichin kotiottelussa oli paras tunnelma: ”Ei me pelaajatkaan uskottu ennen peliä, että voitaisiin voittaa”
- Pep Guardiola väittää Aston Villan taistelevan Valioliigan mestaruudesta – näin Unai Emery vastasi
- Valioliigan nopein pelaaja opiskeli Usain Boltia parantaakseen erikoiskykyään – ”Silloin juokset nopeammin”