Valioliigaseura haluaisi uransa lopettaneen Eden Hazardin testille: ”Uskon hänen katuvan päätöstään”
Eden Hazard ilmoitti tiistaina lopettaneensa pelaajauransa.
Hazardin ura päättyi vain 32-vuotiaana.
Hazard ehti olla ilman seuraa noin neljän kuukauden ajan ennen kuin päätti ripustaa nappulakengät naulaan. Hazard pelasi edelliset neljä vuotta Real Madridissa, mutta ne menivät pahemman kerran penkin alle. Ensimmäiset kaksi vuotta menivät loukkaantuneena ja viimeiset kaksi vuotta Hazard istui penkillä.
West Hamin apuvalmentaja Kevin Nolan haluaisi kutsua Hazardin testille joukkueeseen. Nolan uskoo Hazardin pyörtävän lopettamispäätöksensä jossain vaiheessa.
– West Hamissa näkisimme Chelsean vuosien Hazardin. Olen varma, että jos hän haluaisi tulla testille, suostuisimme siihen, Nolan totesi talkSPORT:lle.
– On surullista, että Hazard päätti lopettaa uransa vain 32-vuotiaana, koska totta puhuen uskon hänen kaltaisen pelaajan kykenevän pelaamaan vielä usean vuoden ajan huipputasolla. En yllättyisi, jos seuraavan kuuden kuukauden tai vuoden aikana tilanne muuttuisi. Uskon Hazardin katuvan päätöstään. Olen nähnyt tämän aiemminkin. Muistan, kun Paul Scholes lopetti uransa. Hän sai myöhemmin soiton Sir Alex Fergusonilta ja palasi pelikentille.
Hazard muistetaan parhaiten vuosistaan Chelseassa. Pallotaituri pelasi Chelseassa vuodet 2012-19 ja voitti muun muassa kahdesti Valioliigan mestaruuden.
LUE MYÖS:
Vuoden kovin tarjous: 60 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta – vain 1 eurolla!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta Reactoonz 100 -peliin!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- ”Liian vanha” Roy Hodgson, 78, perusteli yllätyspaluutaan – kertoi tylsistyneensä eläkkeellä
- Valioliigasta romahtanut seura hävisi ruman riidan oikeudessa – vaati 120 miljoonaa euroa pelaajan kuoleman jälkeen
- BBC: Tottenham on erittäin lähellä valmentajapalkkausta
- Sky: Mieli muuttui – Roberto De Zerbi valmis neuvottelemaan Tottenhamin kanssa
- Bernardo Silva kertoi miksi on suunnitellut jättävänsä Manchester Cityn
- Tottenhamin valmentajakandidaatti otti kantaa huhuihin: ”Mielipiteeni ei ole muuttunut”
- Lähde: Tottenham houkuttelee Roberto De Zerbiä rahalla Lontooseen
- Liverpool-legendat eivät näe West Ham -tähteä Mohamed Salah’n korvaajana: ”Pidän häntä huippupelaajana, mutta…”
- Virallista: Jermain Defoe sai ensimmäisen päävalmentajapestinsä
- Englannin pelaaja sai vihellyskonsertin omilta kannattajilta – näin joukkuetoveri reagoi
- Englannin pelaaja sai vihellyskonsertin omilta kannattajilta – näin joukkuetoveri reagoi
- Liverpool-legendat eivät näe West Ham -tähteä Mohamed Salah’n korvaajana: ”Pidän häntä huippupelaajana, mutta…”
- Bukayo Saka, Declan Rice ja kuusi muuta jättävät Englannin maajoukkueleirin
- Tottenhamin valmentajakandidaatti otti kantaa huhuihin: ”Mielipiteeni ei ole muuttunut”
- Bernardo Silva kertoi miksi on suunnitellut jättävänsä Manchester Cityn
- Romano: Tässä on Tottenhamin ykkösvaihtoehto uudeksi päävalmentajakseen
- Dirk Kuyt kertoi mielipiteensä Arne Slotin tilanteesta Liverpoolissa
- Thomas Tuchelilta suora arvio Harry Maguiren paikasta MM-kisajoukkueessa
- Kova väite: Espanjan maajoukkuehyökkääjää on tarjottu Manchester Unitedille
- Lähde: Tottenham houkuttelee Roberto De Zerbiä rahalla Lontooseen