Christian Eriksen saattaa vielä jättää Manchester Unitedin
Galatasaray yrittää hankkia Manchester Unitedin keskikenttäpelaajan Christian Eriksenin, kertoo turkkilaisjulkaisu Fotomac.
Valioliigan siirtoikkuna meni kiinni jo viime viikolla, mutta Turkissa siirtoaikaa on jäljellä vielä muutama päivä.
Galatasaray on kiinnostunut ottamaan Eriksenin lainalle osto-optiollisella lainadiilillä. Jos tanskalaistaiturin siirto ei toteudu nyt, Galatasaray yrittää saada hänet viimeistään ensi kaudeksi riveihinsä.
Eriksen siirtyi Unitediin kesällä 2022 jätettyään Brentfordin, jossa hänen sopimuksensa päättyi. Tällä kaudella hän on saanut Manchesterissa vaihtelevasti vastuuta.
Manchester Unitedin ja Eriksenin sopimus on voimassa kesään 2025 saakka, jolloin hän voi vaihtaa vapaasti seuraa ilman siirtokorvausta. Jos United ei tee hänelle uutta diiliä, ensi kesä on käytännössä viimeinen mahdollisuus saada Eriksenistä kelvollinen siirtosumma.
LUE MYÖS!
- Mikel Arteta yllättyi Gabriel Jesusin kommenteista: ”Joskus sinun on oltava paha poliisi”
- Virallista: Newcastle-tähti teki pitkän jatkosopimuksen
- Valtava kuorma ei haittaa Arsenalin avainpelaajaa: ”Olen osoittanut pystyväni tähän”
- Manchester United järjesti murskajaiset Mestarien liigassa – Michael Carrick kertoi mielipiteensä joukkueen alkukaudesta
- Brighton maksoi lähes 30 miljoonaa euroa Allsvenskan-pelaajasta – valmentaja kertoi haastavasta alkukaudesta
- Ylivoimaisen voittajan on helppo hymyillä – Man United jyräsi vastustajansa Azerbaidžanista
- Man Unitedin hyökkääjä, 15, hätkähdytti hattutempullaan – pysäyttääkö superjunioria enää mikään?
- Ayyoub Bouaddi vannoo Rodrin nimeen
- Myh’ailo Mudryk loukkaantui – viikkokausiksi sivuun pelikentiltä
- Miksei Barcelona hankkinut Marcus Rashfordia? Näin urheilujohtaja vastasi
- Pep Guardiola halusi tähtipelaajan Cityyn: ”Man Unitedin paras pelaaja”
- Huhhuh, mikä nousu! Chelsea takoi alle varttiin neljä kaappia yhdeksän maalin trillerissä
- Brentford teki linjauksen: tikari hyväksytään katsomossa, lastenrattaat ei
- Arsenal loi ja tuhlaili Napolissa
- Liverpool punnersi Atlético Madridin ohi
- Gabriel Jesus yllättyi Arsenalin ratkaisusta: ”Kukaan ei kertonut minulle siitä mitään”
- Xabi Alonso otti kantaa Chelsean kesähankinnan tilanteeseen: ”Todella turhauttavaa hänen kannaltaan”
- Xabi Alonso lupaa huippulupaukselle isompaa roolia: ”Kausi on pitkä”
- Yksi viihdyttävimmistä – keskikentän kikkakone laittaa nappulakengät naulaan
- Jättipaljastus: Man United sanoi ei nuorelle Kylian Mbappelle
