Manchester Cityn siirtokohde ei ole vaihtamassa maisemaa kesken kauden
Real Sociedadin ehdottomiin avainpelaajiin lukeutuva Martín Zubimendi sai viime kesänä rahakkaan tarjouksen Liverpoolilta.
Liverpool oli valmis maksamaan Zubimendin sopimuksessa olevan 60 miljoonan euron ulosostopykälän, mutta Espanjan kanssa Euroopan mestaruuden voittanut keskikenttäpelaaja päätti jäädä kasvattajaseuraansa.
Zubimendi on saanut viime vuosina lukuisia tarjouksia huippuseuroilta, mutta hän on toistuvasti päättänyt jäädä Real Sociedadiin.
Manchester Cityn on kerrottu olevan aktiivisesti Zubimendin kintereillä. Manchester City haluaisi hankkia Zubimendin tammikuussa korvaamaan Rodria, joka on loppukauden sivussa polvivamman vuoksi.
Real Sociedadin urheilujohtaja Roberto Olabe ei usko Zubimendin vaihtavan maisemaa kesken kauden.
– Zubimendilla on ulosostopykälä, mutta pelaaja päättää aina itse tulevaisuudestaan. Zubimendi on aina osoittanut olevansa sitoutunut projektiimme. Olemme nähneet, miten hienosti hän on käyttäytynyt seuraa kohtaan, enkä odota hänen lähtevän tammikuussa, Olabe totesi Estadio Deportivolle.
LUE MYÖS
Voita kisapaketti kahdelle jääkiekon MM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kisapaketin kahdelle jääkiekon MM-kisoihin Sveitsiin!
-
- Palkinto sisältää:
- otteluliput peliin Suomi-USA (18.5.)
- suorat lennot Helsinki-Zürich-Helsinki
- kahden yön majoituksen aamiaisineen
- lentokenttäkuljetukset
- Palkinto sisältää:
-
- Guardian: Wolverhampton on tekemässä melkoista valintaa
- Athletic: Wolverhampton etsii uutta päävalmentajaa – tässä vaihtoehdot
- Trent Alexander-Arnold palaa Anfieldille: ”Kaksijakoiset fiilikset”
- Virgil van Dijk vastasi Wayne Rooneyn kritiikkiin: ”En kuullut hänestä viime kaudella”
- Pep Guardiola: Erling Haaland pelaa samalla tasolla kuin Messi ja Ronaldo
- Manchester City vei vakuuttavasti nimiinsä kärkikamppailun – Erling Haaland otti mallia Peter Crouchista
- Manchester United -legenda paljasti koskettavan syyn, miksi jätti televisiotyöt: ”Tein sen hänen vuokseen”
- Wolves erotti päävalmentajansa
- Arsenal rikkoi kulmapotkuennätyksen ja ylsi 38 vuoden takaisiin lukemiin nollapeleissä
- Tottenhamissa kytee: Pelaajat osoittivat mieltään päävalmentajalle
- Tottenhamissa kytee: Pelaajat osoittivat mieltään päävalmentajalle
- Arne Slot kommentoi Liverpool-kannattajien lauluja Aston Villa -voitossa
- Pep Guardiola: Erling Haaland pelaa samalla tasolla kuin Messi ja Ronaldo
- Manchester United -legenda paljasti koskettavan syyn, miksi jätti televisiotyöt: ”Tein sen hänen vuokseen”
- Päättyikö ura? Valmennustehtävistä kentälle palanneen entisen Arsenal-tähden sopimus purettiin kuuden ottelun jälkeen
- Tästä syystä Viktor Gyökeres otettiin vaihtoon jo tauolla
- Manchester City vei vakuuttavasti nimiinsä kärkikamppailun – Erling Haaland otti mallia Peter Crouchista
- Everton havittelee hyökkääjäkaappausta Chelseasta – hinta 70 miljoonaa
- Paljastus: Man United neuvotteli kahden huippumanagerin kanssa ennen Ruben Amorimin palkkausta
- Wolves erotti päävalmentajansa