Man United tekemässä jo toista jättihankintaa hyökkäyspäähän

Manchester United on käynyt siirtoneuvotteluja Brentfordin laitahyökkääjä Bryan Mbeumon kanssa, kertoo talkSPORT. 25-vuotias Kamerunin maajoukkuemies pelasi huippukauden ja teki 20 maalia sekä antoi seitsemän maalisyöttöä auttaen Brentfordin Valioliigan kymmenenneksi.
Mbeumo pelasi kaikki 38 sarjaottelua ja viimeisteli myös kauden päätöskierroksella osuman Wolvesia vastaan. Sopimusta on jäljellä enää vuosi, ja Brentford saattaa joutua myymään tähden kesällä, jotta ei menettäisi häntä ilmaiseksi myöhemmin.
Pelaajan arvo on noin 50 miljoonaa puntaa, ja myös Newcastle on mukana kisassa. Brentfordin päävalmentaja Thomas Frank myönsi hiljattain, että siirto on mahdollinen.
– Hän on parhaassa iässä ja teki 20 maalia. Ymmärrän kiinnostuksen. Haluaisin pitää hänet, mutta olemme myyvä seura. Jos hinta on oikea, mitään ei ole tehtävissä, Frank sanoi.
United on jo sopinut Wolvesin Matheus Cunhan 62,5 miljoonan punnan siirrosta ja tavoittelee myös Ipswichin Liam Delapia, jonka sopimuksessa on 30 miljoonan punnan ulosostopykälä. Chelsean uskotaan kuitenkin olevan johdossa Delapin hankkinan suhteen
Ruben Amorim haluaa vahvistaa hyökkäysosastoa erityisesti laidoilta, sillä Aston Villassa kevään lainalla olleen Marcus Rashfordin odotetaan lähtevän pysyvästi.
LUE MYÖS
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Tottenham kiinnostunut Bournemouth-topparista – hintalappu selvillä
- Bryan Mbeumo siirtymässä jättisummalla Manchester Unitediin
- Valioliigaan noussut Sunderland hankkimassa laitahyökkääjän 20 miljoonalla eurolla
- Bild: Luis Díaz pääsi Bayern Münchenin kanssa yhteisymmärrykseen sopimuksesta
- Manchester City myi keskikenttäpelaajansa Serie A:han
- Neuvottelut käyntiin – João Félix haluaa palata vanhaan seuraansa
- Erik ten Hag ei ole kiinnostunut hankkimaan Antonya Bayer Leverkuseniin
- Manchester United korotti tarjoustaan Bryan Mbeumosta
- Newcastle kiinnostunut Brentfordin maalitykistä
- Teddy Sheringham: Marcus Rashford ei ansaitse siirtyä Barcelonaan
- Manchester United korotti tarjoustaan Bryan Mbeumosta
- Liverpool tarjoaa 80 miljoonaa euroa ranskalaishyökkääjästä
- Teddy Sheringham: Marcus Rashford ei ansaitse siirtyä Barcelonaan
- Newcastle kiinnostunut Brentfordin maalitykistä
- Athletic: Luis Díaz haluaa jättää Liverpoolin
- Neuvottelut käynnissä – Ashley Young saattaa palata kasvattajaseuraansa
- Valioliigan sarjanousija haluaa Granit Xhakan – tarjoaa kolmivuotista sopimusta
- Bournemouth hankki maalivahdin Chelseasta
- Brentford tarjosi 40 miljoonaa euroa Ipswich-taiturista
- Liverpool lähestynyt Newcastlea yli 100 miljoonan euron jättisiirrosta