Crystal Palacen päävalmentaja Oliver Glasner kuvaili joukkueensa esitystä Leedsiä vastaan ”häpeälliseksi”.

Palace kärsi lauantaina Leedsin vieraana 1-4-tappion Valioliigassa päästäen kaikki neljä maalia erikoistilanteista.

Glasnerin joukko oli jalkeilla vain 48 tuntia sen jälkeen, kun se oli pelannut Kuopion Palloseuran kanssa 2-2-tasapelin Konferenssiliigassa. Itävaltalaisluotsin mukaan otteluruuhka ei kuitenkaan kelpaa selitykseksi lauantain suoritukselle.

– Todella häpeällinen esitys tänään. Emme kyenneet puolustamaan erikoistilanteita. Se on suoraan sanottuna noloa, sanoi Glasner beIN Sportsin mukaan.

– Emme kyenneet vastaamaan heidän fyysisyyteensä tänään. Tämä oli kauden ensimmäinen peli, jonka me täysin ansaitsimme hävitä.

– He pelasivat mies miestä vastaan ja me hävisimme jokaisen kaksinkamppailun. Kaksinkamppailut ovat peruasioita, emmekä me näyttäneet niitä tänään.

Palace Report

@PalaceReport
🗣️ 😡 Glasner: "We couldn't match their physicality today. Conceding four set play goals is embarrassing. They had almost no chance from open play but every set play was dangerous."

Linkki twiittiin.

LUE MYÖS