Liverpoolin keskikenttäpelaaja Curtis Jones sanoo, että tähtilaituri Mohamed Salah on pyytänyt anteeksi taannoisia kommenttejaan.

Egyptiläistähti sanoi kaksi viikkoa sitten, että hänen välinsä päävalmentaja Arne Slotin kanssa ovat olemattomat, jäätyään kolmatta peliä peräkkäin vaihtopenkille. Salah kommentoi, että Liverpool on heittänyt hänet ”bussin alle”, ja epäili, että joku seurassa haluaa hänet ulos. Samaan hengenvetoon hän vihjasi, että saattaa jättää Liverpoolin tammikuun siirtoikkunassa.

Avautumisen seurauksena Liverpool jätti Salahin ulos Mestarien liigan ottelustaan Internazionalea vastaan, mutta hän palasi Brighton-peliin ennen lähtöään Afrikan mestaruusturnaukseen.

Jonesin mukaan Liverpool on jo jättänyt asian menneisyyteen.

– Mo on itsenäinen mies, hän voi sanoa sanottavansa. Hän pyysi meiltä anteeksi ja sanoi: ”Jos olen vaikuttanut teihin jotenkin tai saanut teidät tuntemaan jollain tavalla, pyydän anteeksi”. Sellainen mies hän on, kommentoi Jones Athleticin mukaan.

– Veikkaan, että se on vain osa voittajan mentaliteettia, enkä usko, että hän jää viimeiseksi. Tiedän, että asioita voi lähestyä tietyllä tavalla, mutta jos joku on tyytyväinen istumaan penkillä, niin se on mielestäni isompi ongelma.

Fabrizio Romano

@FabrizioRomano
🚨 Curtis Jones tells Sky Sports: “Mo Salah apologised to us and was like… If I've affected anybody or made you feel any sort of way, I apologise”.

“That's the man that he is. He was the exact same Mo, he had a big smile on his face and everybody was exactly the same with him”.

Linkki twiittiin.

LUE MYÖS