”Täyttä komediaa” – Tottenhamille täystyrmäys BBC:llä
Tottenham selvisi häpeältä Turf Moorilla vain nipin napin, kun Cristian Romeron loppuhetkien pusku toi 2–2-tasapelin Burnleyn vieraana.
Vaikka topparit Romero ja Micky van de Ven osuivat maalipuiden väliin, heidän suorituksensa omassa päässä oli kaikkea muuta kuin vakuuttava. Kaksikko on nyt tehnyt yhdessä jo 13 maalia tällä kaudella, mutta puolustuspäässä nähtiin haparoivia otteita.
Päävalmentaja Thomas Frank vaihtoi poikkeuksellisesti kolmen topparin linjaan tuoden Kevin Danson kolmanneksi keskuspuolustajaksi, mutta muutos ei tuottanut toivottua tulosta.
Burnleyn toista maalia analysoinut entinen Everton- ja Swansea-toppari Ashley Williams ei säästellyt sanojaan.
– Romero, jälleen kerran, liian innokkaana ryntäämään, eikä voita palloa. Van de Ven, jota itse pidän erittäin hyvänä puolustajana, aivan karmea yksilösuoritus. Danso myös, tämä oli täyttä komediaa takalinjoilla, Williams sanoi BBC:n Match of the Dayn studiossa.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 60 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta peliin Reactoonz 100!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Man City -tähdeltä uhmakasta puhetta toisesta Real Madrid -kamppailusta
- Chelsea-valmentaja tarttui kritiikkiin: ”Sellaista ei torju yksikään maalivahti”
- Taas uusi nimi esiin Spursin valmentajaruletissa: ”Kuka ei haluaisi sitä työtä”
- David Ornstein: Liverpool tekemässä ison jatkosopimuksen
- Putoaminen jo mielessä: Tottenham teki muutoksen kausikortteihin
- Hurja huhu Tottenhamista – isoja muutoksia tulossa
- Kammottava esitys – Chelsean Pedro Neto töni pallopoikaa ja lontoolaisten kokoonpano vuodettiin vastustajalle: ”Jos tuo pitää paikkansa…”
- Chelsea ja Manchester City tyrmättiin Mestarien liigassa
- Telegraph: Tottenhamin pelaajat menettivät luottonsa Igor Tudoriin
- Tasoitusmaali lopussa – Arsenal vältti tappion Mestarien liigassa
- Telegraph: Tottenhamin pelaajat menettivät luottonsa Igor Tudoriin
- Chelsea ja Manchester City tyrmättiin Mestarien liigassa
- Micky van de Ven kertoi mielipiteensä Tottenhamin vaikeuksista
- Peter Schmeichel syyttää Tottenham-valmentajaa maalivahdin uran tuhoamisesta
- Telegraph: Arsenal kiinnostunut Newcastlen pelaajasta – hintalappu selvillä
- Jamie Carragher: Xabi Alonson tilanne vaikuttaa Arne Slotiin
- Tasoitusmaali lopussa – Arsenal vältti tappion Mestarien liigassa
- Kammottava esitys – Chelsean Pedro Neto töni pallopoikaa ja lontoolaisten kokoonpano vuodettiin vastustajalle: ”Jos tuo pitää paikkansa…”
- Telegraph: Antonín Kinskyn odotetaan poistuvan Tottenhamista kesällä
- Igor Tudor puolusti Mestarien liigassa kohahduttanutta pelaajavaihtoa