Kova väite: Espanjan maajoukkuehyökkääjää on tarjottu Manchester Unitedille
TeamTALK uutisoi siirtohuhusta, jonka mukaan FC Barcelona olisi tarjonnut Espanjan maajoukkueessa 54 ottelua pelannutta ja 23 maalia tehnyttä Ferran Torresia Manchester Unitedille.
Manchester on 26-vuotiaalle hyökkääjälle tuttu kaupunki, sillä Torres pelasi ennen vuoden 2022 Barcelona-siirtoaan Manchester Cityssä.
Väitteen mukaan katalonialaisseura saattaisi olla tekemässä jatkosopimusta konkarihyökkääjä Robert Lewandowskille, eikä olisi välttämättä pitämässä Torresia.
Torresilla ja Barcelonalla on sopimus vuoteen 2027 saakka, joten Espanjan suurseuralla on ajatuksenaan saada hyökkääjästä iso siirtokorvaus ennen sopimuksen umpeutumista, jos hyökkääjää ei pidetä Barcelonassa nykyisen diilinsä jälkeen.
Torres on pelannut tällä kaudella jo 40 ottelussa Barcelonan paidassa kaikki kilpailut mukaan lukien ja tehnyt niissä yhteensä 16 maalia.
Sivuston mukaan Barcelona on myös kiinnostunut vaihtamaan Torresin pelaajiin siirtokorvauksen sijaan.
Torres-spekulaatiot eivät kuitenkaan liity Marcus Rashfordiin, joka on tällä hetkellä lainalla Barcelonassa juuri Manchester Unitedista. Rashford on kertonut halustaan jatkaa Barcelonassa, ja osapuolet ovat neuvotelleet siirrosta.
- 1/10 – Manchester Unitedin pelaaja sai murska-arviot
- 90+6 – Manchester Unitedilta älytön nousu Old Traffordilla!
- Brighton nousi toiseksi – Man United putosi viimeistä edelliseksi
- Mikel Arteta löysi selvän kehityskohteen Arsenalin pelistä
- Michael Carrick latasi kovan väitteen – ”Kaikki on mahdollista”
- Arsenalin pelissä karmea tuomarivirhe – ex-tuomarikin joutui pyytämään anteeksi
- Man Cityn tappiolla karu seuraus Man Unitedille – tätä ei ole nähty 40 vuoteen
- ”Manchester United on samalla tasolla kuin Barcelona”
- Nottingham murskasi: Manchester Citylle kolmas tappio putkeen
- Christos Tzolisin FPL-joukkue paljasti liikaa – Arteta määräsi Arsenal-pelaajille erikoisen kiellon!