Manchester City havittelee Enzo Fernándezia – Chelsean hintapyyntö on hurja
Fabrizio Romanon mukaan Manchester City on ottanut yhteyttä Chelsean huippupelaaja Enzo Fernándezin leiriin. Mahdollinen siirto riippuu Romanon mukaan vahvasti siitä, paljon Manchester City on valmis iskemään rahaa pöytään.
Romanon mukaan Chelsean hintapyyntö on noin 120 miljoonaa puntaa. Summa on hyvin lähellä sitä, mitä lontoolaisseura itse maksoi Fernándezista vuonna 2023. Chelsea pulitti tuolloin argentiinalaisesta peräti 121 miljoonaa euroa.
Viime kaudella Fernández osoitti halunsa siirtyä Real Madridiin. Myös kesän aikana huhut mahdollisesta siirrosta yltyivät, kunnes Real Madrid julkaisi asiasta virallisen tiedotteen, että kiinnostusta ei ole. Ei olekaan ihme, että Chelsea olisi valmis luopumaan tähtipelaajastaan, jos tämän prioriteetit ovat muualla.
Manchester Cityn uusi päävalmentaja Enzo Maresca olisi valmis vastaanottamaan Fernándezin avosylin. Romanon mukaan Maresca oli kiinnostunut entisestä suojatistaan jo ennen kuin Rodrin siirtohuhut nousivat pinnalle. Manchester City metsästää myös marokkolaista huippulupausta Ayyoub Bouaddia.
Olisikin aikamoinen kesä Cityllä, jos seura onnistuisi nappaamaan Elliot Andersonin, Ayyoub Bouaddin ja Enzo Fernándezin keskikentälleen. Siirtosummat nousisivat tällöin yhteensä noin 300 miljoonaan puntaan.
LUE MYÖS:
Nopan vanhoille asiakkaille 5€ kierrätysvapaa megakierros – vain 1 eurolla!
- Minimitalletus 1 €.
- Vain vanhoille asiakkaille!
- Liverpool nappasi Valioliiga-kauden ensimmäisen voittonsa
- Valioliigaluotsi vihjasi – Liverpoolille saattaa avautua uusi mahdollisuus tähtihankintaan
- Michael Carrick avautui Manchester Unitedin siirtoikkunasta
- BBC: Ex-Valioliiga-jyrä Englannin maajoukkueen valmentajaksi
- Enzo Maresca kesän jättihankinnasta: ”Olemme hankkineet voittajan”
- Roy Keane heitti hulvattoman analyysin maaliodottaman merkityksestä
- Mohamed Salah soitti Tottenham-pelaajalle – kehotti siirtymään Turkkiin
- Andoni Iraola nimesi Liverpoolin joukkueen Mestarien liigan liigavaiheeseen – nämä pelaajat jäivät ulos
- Norjan maajoukkueen päävalmentaja kritisoi Liverpoolin puolustusta: ”Käveleviä painajaisia”
- Tässä ehdokkaat Valioliigan kuukauden valmentajaksi
- Jättisiirto varmistui: Arsenal teki uuden myyntiennätyksen
- Andoni Iraola nimesi Liverpoolin joukkueen Mestarien liigan liigavaiheeseen – nämä pelaajat jäivät ulos
- Jamie Carragher: Tämän pelaajan pitäisi lähteä Liverpoolista – ”Kun olen katsonut kaksi ensimmäistä ottelua…”
- Norjan maajoukkueen päävalmentaja kritisoi Liverpoolin puolustusta: ”Käveleviä painajaisia”
- Ollie Watkins vertasi Saudi-Arabian pääsarjaa Valioliigaan: ”Taso oli samaa luokkaa”
- Cody Gakpo jäi sittenkin Liverpooliin – näin Andoni Iraola kommentoi
- Sokkipaljastus: entinen Valioliigan tuomari kertoi hurjista teoistaan kentällä
- Fantasy Premier League: GW 3 – kannattaako tällä viikolla käyttää Free Hit?
- Mohamed Salah soitti Tottenham-pelaajalle – kehotti siirtymään Turkkiin
- Manchester United lainasi hyökkääjänsä Hollantiin
