Saksalaisseura Bayer Leverkusen pitää Jarell Quansahin myyntiä mahdottomana ajatuksena, vahvistaa pelaajamarkkinoiden tuntija Florian Plettenberg.

Uutisoimme eilen perjantaina, että Arsenal oli kertonut kiinnostuksestaan Quansahia kohtaan. Plettenbergin mukaan Leverkusenissa on keskusteltu siirrosta ja päädytty siihen, ettei neuvotteluja jatketa.

Artikkeli jatkuu upotuksen jälkeen.

Florian Plettenberg

@Plettigoal
🚨❌ Clear internal decision: Jarrel Quansah is currently not for sale at Bayer 04 Leverkusen.

There is also no release clause or buy-back option anymore.

@SkySportDE 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
Linkki twiittiin.

Quansah, 23, oli kesällä aloittavassa kokoonpanossa MM-pronssiottelussa, jossa Englanti kaatoi Ranskan. Hän pelasi ottelussa oikeana laitapuolustajana. Quansahin luonnollisin pelipaikka on kuitenkin topparina. Hän olisi tuonut Arsenaliin syvyyttä.

William Saliballa, Gabriel Magalhãesilla ja Jurriën Timberilla oli viime kaudella pitkiä vammajaksoja, ja Saliba nähdään tälläkin kaudella tositoimissa vasta joulukuussa. Niinpä Quansahille olisi todennäköisesti tullut mukavasti vastuuta.

LUE MYÖS: