Entinen Manchester United -pelaaja Ryan Giggs on kommentoinut aikaansa Unitedin valmennustiimissä entisen joukkuekaverinsa Rio Ferdinandin podcastissa.

Giggs paljasti muun muassa, että Manchester Cityn menestysluotsi Pep Guardiola olisi ollut valmis hankkimaan Marcus Rashfordin Cityyn. Virallisia neuvotteluita ei kuitenkaan koskaan tiettävästi käyty.

Giggs oli yhdessä Guardiolan kanssa Sir Alex Fergusonin isännöimällä illallisella vajaat kymmenen vuotta sitten. Giggs tiedusteli Guardiolalta, että kuka United-pelaajista on hänen suosikkinsa.

– Manchester Unitedin paras pelaaja on Marcus Rashford. Ottaisin hänet heti huomenna, Guardiola sanoi Giggsin mukaan.

Rashford oli tuolloin juuri murtautunut Louis van Gaalin luotsaaman joukkueen ykkösmiehistöön. Sittemmin ura Manchesterissa ei ole ollut korkealentoa. Rashford palasi täksi kaudeksi Man Unitediin lainapestiltään Barcelonasta.

LUE MYÖS: