Nottingham Forestista lähtöpassit saanut urheilujohtaja Edu Gaspar on nyt liittynyt yllättävän seuran palvelukseen.

Ennen Nottingham-pestiään Arsenalissa toiminut Edu on nyt osa bulgarialaisseura Levski Sofian johtoporrasta.

Bulgarian pääkaupungin seura tiedotti viidestä lisäyksestä seuran taustoille, muttei kertonut tarkemmin, millainen rooli Edulla on Levskissä.

Edu ehti työskennellä Nottinghamissa käytännössä viime sesongista vain syyskauden. Hänellä ja joukkuetta valmentaneella Nuno Espírito Santolla oli erimielisyyksiä. Lopulta Nottinghamilla oli viime kaudella neljä eri päävalmentajaa.

Edu nähtiin viimeisen kerran Nottinghamin pelissä helmikuussa ja harjoituskeskuksessa maaliskuussa.

Hän ei siis ole varsinaisesti työskennellyt Forestissa enää puoleen vuoteen, mutta virallisesti lähtö tuli City Groundilta viikko sitten.

LUE MYÖS: