Lähde: Tottenham oli todella lähellä suurkauppaa – tähti tallensi jo jäähyväisviestin
Kuva: Getty Images
Viime kesänä kuultiin tiuhaan huhuja Tottenhamin aikeista hankkia keskikenttäpelaaja Paulo Dybala Juventuksesta. Moni ei näihin puheisiin kuitenkaan uskonut, eikä siirtoa lopulta tapahtunutkaan.
La Gazzetta Dello Sport kertoo kuitenkin nyt, että kauppa oli äärimmäisen lähellä. Lehden mukaan argentiinalainen oli jo tallentanut jäähyväisvideon Juve-kannattajille, ja uskoi täysin olevansa matkalla Mauricio Pochettinon vielä tuolloin valmentamaan valioliigaseuraan.
Dybala oli pudonnut italialaisjätin nokkimisjärjestyksessä alaspäin, ja halusi tämän vuoksi siirron. Vastaavassa tilanteessa olleen, seuratoveri ja maanmies Gonzalo Higuaínin jääräpäinen taisteluasenne kuitenkin tarttui 26-vuotiaaseen, ja tämä päätti jäädä Juventukseen, vain tunteja ennen Spurs-sopimuksen suunniteltua allekirjoittamisajankohtaa.
Lähiaikoina maajoukkuemiestä lienee turha muualle houkutella; tämä on tietojen mukaan tekemässä jättimäisen, vuoteen 2025 jatkuvan uuden sopimuksen Vanhan Rouvan kanssa.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Kai Havertz lähenee pelikuntoa – mukana jo tänään?
- Eddie Howe pettyi Manchester United -tappioon: ”Jos olisimme voittaneet, puhuisimme loistavasta esityksestä”
- Chelsea-vahti lähtökuopissa – näin Enzo Maresca kommentoi
- Ruben Amorim Man Unitedin voitosta: ”Tänään kävi päinvastoin”
- Mohamed Salahin pilkku vei Egyptin jatkoon Afrikan mestaruusturnauksessa
- Arsenal-tähti lähenee pelikuntoa – kysymysmerkki ennen Brighton-ottelua
- Patrick Dorgu laukoi Manchester Unitedin voittoon Valioliigassa
- Athletic: Maalivahti haluaa jättää Chelsean tammikuussa
- André Onana jätti Manchester Unitedin – viihtyy uudessa seurassaan: ”Elän koko elämäni parasta aikaa”
- Athletic: Fulham tarjoaa rahakasta sopimusta päävalmentajalleen
- André Onana jätti Manchester Unitedin – viihtyy uudessa seurassaan: ”Elän koko elämäni parasta aikaa”
- Patrick Dorgu laukoi Manchester Unitedin voittoon Valioliigassa
- Athletic: Maalivahti haluaa jättää Chelsean tammikuussa
- Huippuvireinen Hugo Ekitiké sai kehut Arne Slotilta: ”Joskus meidän piti vähän suostutella häntä…”
- Ruben Amorim kommentoi Casemiron ja Harry Maguiren jatkosopimustilanteita
- Pep Guardiola ylpeä pelaajiensa kurinalaisuudesta jouluna: ”Meillä on tietyt standardit”
- William Saliba kertoi Arsenalin kunnianhimoisen tavoitteen
- Arsenal-tähti lähenee pelikuntoa – kysymysmerkki ennen Brighton-ottelua
- Newcastlen jättihankinnan syksy meni täysin penkin alle: ”Newcastle-urani alku on ollut kummallinen, mutta…”
- Athletic: Fulham tarjoaa rahakasta sopimusta päävalmentajalleen