Tottenhamin Fabio Paratici kiistää puheet Antonio Contelle annetuista pelaajalupauksista: ”Ei lainkaan”
Kuva: Getty Images
Antonio Conte on keskiviikkona antanut ensimmäisen haastattelunsa Tottenhamin managerina. Italialainen puhui kauniisti missiostaan seuran edustusjoukkueen vakauttamiseksi, ja kilpailullisen jalkapallon palauttamisesta kannattajien iloksi.
Kiintoisampi kuin managerin korulauseet, oli kuitenkin tämän maanmiehen, seuran urheilutoimenjohtaja Fabio Paraticin kommentti huhutuista ”takuista”, joita Contelle on väitetty annetun, tämän saamiseksi tehtävään. Jotkut lähteet ovat kertoneet massiivisista siirtobudjeteista, ja jopa yksittäisistä tietyistä pelaajista, jotka uuden luotsin käyttöön olisi luvattu hankkia. Tällaiset puheet ovat Paraticin mukaan mielikuvitusta.
– Ei lainkaan, emme ole keskustelleet mahdollisista tulijoista, sillä luotamme omiin pelaajiimme. Olemme keskittyneet tulemaan paremmiksi seurana, joukkueena.
– Meillä on täällä kaikki; infrastruktuuri, iso seura, isot pelaajat, iso historia. Meillä on kaikki mitä tarvitsemme isojen asioiden saavuttamiseen, urheilutoimenjohtaja lateli Sky Sportsin mukaan.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 60 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta peliin Reactoonz 100!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Man City -tähdeltä uhmakasta puhetta toisesta Real Madrid -kamppailusta
- Chelsea-valmentaja tarttui kritiikkiin: ”Sellaista ei torju yksikään maalivahti”
- Taas uusi nimi esiin Spursin valmentajaruletissa: ”Kuka ei haluaisi sitä työtä”
- David Ornstein: Liverpool tekemässä ison jatkosopimuksen
- Putoaminen jo mielessä: Tottenham teki muutoksen kausikortteihin
- Hurja huhu Tottenhamista – isoja muutoksia tulossa
- Kammottava esitys – Chelsean Pedro Neto töni pallopoikaa ja lontoolaisten kokoonpano vuodettiin vastustajalle: ”Jos tuo pitää paikkansa…”
- Chelsea ja Manchester City tyrmättiin Mestarien liigassa
- Telegraph: Tottenhamin pelaajat menettivät luottonsa Igor Tudoriin
- Tasoitusmaali lopussa – Arsenal vältti tappion Mestarien liigassa
- Telegraph: Tottenhamin pelaajat menettivät luottonsa Igor Tudoriin
- Chelsea ja Manchester City tyrmättiin Mestarien liigassa
- Micky van de Ven kertoi mielipiteensä Tottenhamin vaikeuksista
- Peter Schmeichel syyttää Tottenham-valmentajaa maalivahdin uran tuhoamisesta
- Telegraph: Arsenal kiinnostunut Newcastlen pelaajasta – hintalappu selvillä
- Jamie Carragher: Xabi Alonson tilanne vaikuttaa Arne Slotiin
- Tasoitusmaali lopussa – Arsenal vältti tappion Mestarien liigassa
- Kammottava esitys – Chelsean Pedro Neto töni pallopoikaa ja lontoolaisten kokoonpano vuodettiin vastustajalle: ”Jos tuo pitää paikkansa…”
- Telegraph: Antonín Kinskyn odotetaan poistuvan Tottenhamista kesällä
- Igor Tudor puolusti Mestarien liigassa kohahduttanutta pelaajavaihtoa