Stan Collymore spekuloi Daniel Sturridgen tulevaisuutta: ”Ehkä hänen on pian aika vaihtaa maisemaa”
Englannin maajoukkuehyökkääjä Daniel Sturridge on onnistunut viime aikoina tiuhaan tahtiin maansa edustusasussa (kolme maalia viimeisissä seitsemässä maaottelussa), mutta Liverpoolissa luottoa ei heru entiseen tapaan. Sturridge on viettänyt kokonaan vaihtopenkillä kaksi Liverpoolin kolmesta viimeisestä ottelusta ja maalitili Valioliigassa on yhä avaamatta. Roberto Firmino on vienyt tehokkailla esityksillään paikan Jürgen Kloppin suosiossa.
Liverpoolissa 90-luvulla parin kauden ajan pelannut Stan Collymore suosittelee 27-vuotiaalle Sturridgelle maisemanvaihtoa, mikäli peliaika on jatkossakin kortilla. Yhtenä Sturridgelle hyvin sopivista osoitteista Collymore nostaa esille Liverpoolin paikalliskilpailijan.
– Toivottavasti Daniel Sturridge saa vielä yhden tilaisuuden osoittaa taitonsa Jürgen Kloppille. Mutta jos kauden loppu tulee eikä hän ole saanut tilaisuuttaan, hänen on aika vaihtaa maisemaa.
– Siinä tapauksessa toivon, että Sturridge siirtyy seuraan, jolla ei ole valinnanvaraa olla peluuttamatta häntä ykköshyökkääjänä – esimerkiksi Southamptoniin, West Hamiin tai jopa Evertoniin, Collymore sanoi Mirrorissa.
Sturridgesta on kovaa vauhtia tulossa siirtomarkkinoiden iso kala, sillä viime päivinä hänen nimensä on yhdistetty myös Stokeen ja Tottenhamiin. Lähikuukaudet näyttävät, mikä englantilaiskärjen asema Liverpoolissa on, mutta jos asemasta vaihtopenkillä tulee yhä pysyvämpi, tulevat Sturridgen omat lähtöhalut lähes varmasti kasvamaan.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Viktor Gyökeres iski maalin – Arsenal nousi takaisin sarjakärkeen
- Tottenham sai kaksi punaista korttia – Alexander Isakin peli päättyi polvivammaan
- Taas kaksi maalia! Erling Haalandin hurja vire sai jatkoa
- Nick Woltemade osui kahdesti – Newcastle menetti johtonsa Chelseaa vastaan
- Man Unitedin lainalle lähettämä pelaaja ampui joukkueensa voittoon
- Fantasy Premier League: GW17 – harkitse tätä pelaajaa joukkueeseesi
- West Hamissa flopannut hyökkääjä pääsemässä Italian Serie A:han
- Valioliiga-kapteeni sai jatkopestin
- Näin Pep Guardiola kommentoi huhuja tulevaisuudestaan
- Arne Slot otti kantaa Mohamed Salahin tilanteeseen: ”Teot merkitsevät enemmän kuin sanat”
- West Hamissa flopannut hyökkääjä pääsemässä Italian Serie A:han
- Man Unitedin lainalle lähettämä pelaaja ampui joukkueensa voittoon
- Scott McTominay kertoi mielipiteensä englantilaismedian väitteestä: ”Se on myytti”
- Fantasy Premier League: GW17 – harkitse tätä pelaajaa joukkueeseesi
- Valioliiga-kapteeni sai jatkopestin
- Arne Slot otti kantaa Mohamed Salahin tilanteeseen: ”Teot merkitsevät enemmän kuin sanat”
- Näin Pep Guardiola kommentoi huhuja tulevaisuudestaan
- Bruno Fernandes: ”Olisin voinut lähteä kahdesti Manchester Unitedista”
- Crystal Palace etsii uutta päävalmentajaa ensi kaudeksi – käänsi katseensa Espanjaan
- Liigacupin välieräparit arvottu