Menehtyneelle 6-vuotiaalle jalkapallofanille järjestetään hieno kunnianosoitus – ”Syvä vaikutus kaikkiin”

Sunderland järjestää kauden avauksessa tällä viikolla hienon kunnianosoituksen hiljattain menehtyneelle nuorelle fanille Bradley Lowerylle.
Harvinaisesta neuroblastoomasta kärsinyt Lowery, 6, ehti sulattaa jalkapalloväen sydämet ympäri maailman. Sunderlandin ex-hyökkääjästä Jermain Defoesta tuli hänelle erittäin läheinen.
– Hänen poismenollaan on ollut syvä vaikutus kaikkiin, ja seura jatkaa Loweryn perheen auttamista ja tukemista tänä käsittämättömän vaikeana aikana, Sunderlandin toimitusjohtaja Martin Bain kommentoi.
Ennen perjantai-iltana pelattavaa Derby-ottelua osoitetaan suosiota Lowerylle minuutin ajan. Niin pelaajat, taustaryhmät kuin kannattajatkin pääsevät muistelemaan erityistä nuorta poikaa, jonka rohkeus inspiroi lukuisia ihmisiä.
– Bradleyllä oli mahtava vaikutus seuraamme ja laajemmassa mittakaavassa koko jalkapalloyhteisöön. On sopivaa, että voimme yhdistää voimamme kauden ensimmäisessä liigaottelussa muistaaksemme tätä upeaa pientä poikaa, jonka rakkaus Sunderlandia kohtaan oli kaikkien nähtävissä, sanoo Bain.
– Jatkossa, varmistaaksemme sen, että Bradley vaikuttaa positiivisella tavalla muiden elämään, Bradley Lowery -säätiö on parhaillaan rekisteröintiprosessissa, ja tavoitteena on tarjota apua ja tukea nuorille ja heidän perheilleen, jotka kohtaavat haasteita Bradleyn tavoin.
Sunderland aikoo tehdä Loweryn perheen kanssa yhdessä töitä säätiön tukemiseksi.
Lähde: Sunderland Echo
1 EUROLLA 30 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 30 ilmaiskierrosta peliin Le Bandit
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Micah Richards: Alexander Isak käyttäytyy epäkunnioittavasti Newcastlea kohtaan
- AS: Real Madrid kiinnostunut Crystal Palacen tähdestä
- Valioliigaseura myi ”yhden kaikkien aikojen hankinnoistaan”
- Aston Villa kauppasi pikakiiturinsa AS Romaan
- Manchester City teki tärkeän jatkosopimuksen
- Newcastle-luotsi Eddie Howe päivitti Alexander Isakin tilannetta
- Toimittaja: Nottingham Forest harkitsee antavansa potkut päävalmentajalleen
- Nottingham Forest jysäytti – haaviin Brasilian maajoukkuepelaaja
- Fantasy Premier League: GW 2 – kannattaako bench boost käyttää tällä peliviikolla?
- Bournemouth hankki Marokon maajoukkuepelaajan Leverkusenista
- Joukkuetoveri: Arsenalin kesähankinta on maailman paras puolustava keskikenttäpelaaja
- AC Milan myi laitahyökkääjänsä Valioliigaan
- Crystal Palace enää ottelun päässä historiallisesta europaikasta
- Tottenham käänsi katseensa kohti Aston Villan tähteä – siirtoa pidetään miltei mahdottomana
- Nottingham Forest jysäytti – haaviin Brasilian maajoukkuepelaaja
- Manchester Cityn hyökkääjä lainalle Bayer Leverkuseniin
- Fantasy Premier League: GW 2 – kannattaako bench boost käyttää tällä peliviikolla?
- Toimittaja: Nottingham Forest harkitsee antavansa potkut päävalmentajalleen
- Valioliigaseurat kiinnostuneet PSG:n keskikenttäpelaajasta
- Newcastle-luotsi Eddie Howe päivitti Alexander Isakin tilannetta