Matt Le Tissier uskoo Virgil van Dijkin lähdön olevan lähellä. Southampton-ikoni odottaa hollantilaispuolustajan jättävän seuran tämän kauden jälkeen.

– Uskoisin hänen lähtevän kauden päätyttyä. Jos vain tarpeeksi suuri tarjous tulee. Viime kerralla oli hieman eri tilanne. Hänellä oli viisi vuotta sopimustaan jäljellä, eikä seuralla ollut tarvetta myydä häntä. Mitä enemmän vuosia sopimuksesta vierii, sitä todennäköisemmin hän saa siirtonsa, Le Tissier kertoi TalkSportille.

Van Dijk jätti elokuussa siirtopyynnön Pyhimyksille ja putosi hetkeksi rangaistuksena seuran reserveihin. Chelseaan ja Liverpooliin kesällä yhdistetty toppari on sittemmin palannut edustukseen pelaavaan kokoonpanoon.


Seuraa meitä myös Instagramissa, Facebookissa ja Twitterissä. Instagramissa näet kätevästi mielenkiintoisimmat uutisemme, Facebookissa käydään kovimmat jälkipuinnit ja Twitteristä tavoitat kaikki uutisemme reaaliajassa!