Arsenal-pelaaja kritisoi kovaan ääneen kulttimaineeseen noussutta Arsenal Fan TV:tä – ”He ovat huijareita”
Kuva: Getty Images
Arsenal Fan TV on saanut tietynlaista kulttimainetta ympäri maailmaa.
Kyseessä on YouTube-kanava, jolla Arsenal-fanit haastattelevat toisiaan ja purkavat tuntojaan. Kanavalla on jo 670 000 seuraajaa, ja se on hyvin kriittinen muun muassa Arsène Wengeriä kohtaan.
Arsenal Fan TV ei ole jäänyt huomaamatta pelaajiltakaan. Gunners-puolustaja Héctor Bellerín kertoi mielipiteensä kanavasta Oxford Union -tilaisuudessa.
– En usko, että on yhtään pelaajaa, joka varta vasten menisi katsomaan Arsenal Fan TV:n videoita. Joskus ne kuitenkin ilmestyvät omalle aikajanalle. Välillä kaverit saattavat kysyä, olenko kuullut mitä Arsenal Fan TV:n kaveri sanoi.
– Se on niin väärin, että ihminen väittää itseään faniksi ja samaan aikaan menestyy toisen epäonnistumisen kustannuksella. Miten sellainen voi olla fani?
– Mielestäni nuo ihmiset ovat huijareita, jotka yrittävät tehdä rahaa omalla tavallaan. Jokaisella on toki se oikeus.
– Meihin pelaajiin se ei vaikuta. Jos ihmiset haluavat pitää tuolla tavalla hauskaa, niin pitäköön. Meille pelaajille on tärkeää ymmärtää, ketä kannattaa kuunnella ja ketä ei.
– Jos valmentaja sanoo, että olen tehnyt jotain väärin, otan neuvosta vaarin. Jos joku Arsenal Fan TV:stä sanoo, että tämän ja tämän on tehtävä näin, en kuuntele.
– Heillä on oikeus mielipiteeseensä ja tapaansa tehdä tuota juttua. Jos se on ihmisten mielestä hauskaa, niin menkää katsomaan.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Arsenal ja Crystal Palace järjestivät trillerin puolivälierässä
- Mediatiedot: Tässä on Antoine Semenyon todennäköisin ostaja
- The Athletic: Taas uusi seura supertähden perässä
- Alexander Isakin vammasta lisätietoja – valmentajat erimielisiä
- Nottingham Forestin kesähankinta jäänyt vaille vastuuta – kosiskellaan nyt takaisin kotimaahan
- Meneekö jo överiksi? – Rasmus Højlund paljasti mielipiteensä Man Utd -ajoista
- Mohamed Salah pelasti Egyptin shokkitappiolta
- Liverpoolin Alexander Isak kävi leikkauksessa – kuukausia sivussa
- Sean Dyche haluaa ex-luottopelaajansa Nottingham Forestiin
- Bruno Fernandesin loukkaantuminen huolettaa joukkuekaveria: ”Valtava takaisku”
- Mohamed Salah pelasti Egyptin shokkitappiolta
- Meneekö jo överiksi? – Rasmus Højlund paljasti mielipiteensä Man Utd -ajoista
- Liverpoolin Alexander Isak kävi leikkauksessa – kuukausia sivussa
- Xavi Simons pyysi anteeksi taklaustaan – näin kommentoi Virgil van Dijk
- Aston Villalle kritiikkiä aivovammajärjestöltä Emi Martínezin tilanteesta
- Sean Dyche haluaa ex-luottopelaajansa Nottingham Forestiin
- Bruno Fernandesin loukkaantuminen huolettaa joukkuekaveria: ”Valtava takaisku”
- Nottingham Forestin kesähankinta jäänyt vaille vastuuta – kosiskellaan nyt takaisin kotimaahan
- Brittimediassa keskenään ristiriitaista tietoa Arsenalin siirtosuunnitelmista
- Wayne Rooney: Declan Rice on Englannin seuraava kapteeni