Päättyykö ura limboon? Tottenhamin ex-pelaaja ei löydä uutta seuraa: ”Kuuntelisin kaikkia tarjouksia”

Valioliigaa Tottenhamin, Sunderlandin ja Aston Villan paidassa pelannut Alan Hutton (kuvassa vasemmalla) myöntää olevansa hankalassa tilanteessa. Asiasta kertoo BBC verkkosivuillaan.
Viime kaudella Villaa edustanut Hutton, 34, etsii parhaillaan uutta seuraa, sillä pelivuosia olisi vielä jäljellä.
– Olen saanut tarjouksia Mestaruussarjan seuroilta, mutta tilanne on vaikea. Ne tulivat aika kaukaa, ja tässä iässä en halua olla poissa perheen luota kuutta päivää viikossa, Hutton sanoo.
– Joten olen päättänyt katsoa ajan kanssa, mitä eteen tulee. Olen harkinnut lopettamista. Kaikki sanovat samaa – älä tee sitä, jäät kaipaamaan sitä – mutta minun on toimittava oikein.
Huttonin mukaan ihmiset katsovat pelaajaa eri tavalla, kun tämä on yli 30-vuotias.
– Olen pelannut kahden viimeksi kuluneen kauden aikana yli 70 peliä. Minua on pyydetty harjoituksiin antamaan näyttöjä ja olen kieltäytynyt. Haluan jotakin konkreettista. Omasta mielestäni olen ansainnut oikeuden siihen, että saan itse tehdä valinnan.
Skotlannin maajoukkueessakin esiintynyt Hutton ei sulje pois paluuta skotlantilaisen jalkapallon pariin.
– Skotlannista ei ole kuulunut mitään. Kuuntelisin kaikkia tarjouksia. Jos se tarkoittaisi paluuta kotiin, se olisi mahdollisuus.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Ange Postecoglou: Tottenhamin UEL-välieräpaikkaa väheksytään – ”En ole yllättynyt”
- Rúben Amorim: Eurooppa-liigan voitto ei pelastaisi Manchester Unitedin surkeaa kautta
- Telegraph: Newcastle kiinnostunut Brentfordin maalitykistä
- Pep Guardiola etenee harjoituksiin palanneen Rodrin kanssa maltilla – ”Emme halua ottaa askelta taaksepäin”
- Thomas Frank: Seuraava Brentford-tähti saatetaan myydä kesällä
- Romano: Entinen valioliigavalmentaja siirtyy maajoukkuepestiin
- Manchester Citylle loistavia uutisia – Rodri palasi harjoituksiin
- Telegraph: Avainpelaaja valmis jäämään Newcastleen siirtohuhuista huolimatta
- Telegraph: Newcastle ei aio luopua Alexander Isakista kesällä
- Telegraph: Emiliano Martínez herättää kiinnostusta Saudi-Arabiassa
- Nottingham Forestin pomo teki merkittävän peliliikkeen Mestarien liigaa varten
- Romano: Entinen valioliigavalmentaja siirtyy maajoukkuepestiin
- Telegraph: Avainpelaaja valmis jäämään Newcastleen siirtohuhuista huolimatta
- Telegraph: Newcastle ei aio luopua Alexander Isakista kesällä
- Manchester Citylle loistavia uutisia – Rodri palasi harjoituksiin
- Thomas Frank: Seuraava Brentford-tähti saatetaan myydä kesällä
- Man Unitedilta iloisia uutisia – kaksi avainpelaajaa palasi harjoituksiin
- Mikel Arteta ymmärtää realiteetit PSG-tappion jälkeen: ”Tätä joukkuetta ei pysty dominoimaan”
- William Saliba tunnusti Arsenalin ongelmat PSG-tappiossa
- Bournemouth-tähden ulosajo kumottiin – ex-tuomarilla oli eriävä mielipide: ”Se on vaarallista”