Leicesterille surkeita uutisia – avainpelaaja saattaa olla kuukausia sivussa: ”Jos hän joutuu leikkaukseen..”
Kuva: Getty Images
Valioliigan parhaisiin keskikenttäpelaajiin kuuluva Wilfred Ndidi kärsii sisäreidessä sijaitsevasta lihasvammasta.
Leicesterin päävalmentaja Brendan Rodgers paljasti Ndidin loukkaantumisen keskiviikkoisessa lehdistötilaisuudessa sen jälkeen, kun Arsenal pudotti seuran liigacupista.
Ndidi ei ollut mukana Arsenal-ottelun kokoonpanossa loukkaannuttuaan viikonlopun Burnley-kamppailussa. Keskikenttäpelaajan poissaoloaika riippuu siitä, onko edessä leikkaus vai ei.
– Odotamme uutisia siitä. Hän on poissa 6-12 viikkoa. Kyseessä on sisäreiden lihasvamma. Se voi olla luusta lähtöisin, joka voi olla vaikea vamma. Seuraamme, tarvitseeko hän leikkauksen. Jos tarvitsee, niin sitten hän on sivussa 12 viikkoa, Rodgers totesi.
Kesällä 2016 Leicesteriin saapunut 23-vuotias nigerialaiskeskikenttäpelaaja on kuulunut jo usean vuoden ajan Leicesterin avainpelaajiin.
LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Benjamin Šeško haluaa Michael Carrickin jäävän Manchester Unitediin
- Jürgen Klopp povaa Florian Wirtzistä MM-kisojen tähteä
- Fantasy Premier League: GW 35 – tässä parhaat pelaajat kauden loppusuoralle
- Jesse Lingard kertoi mielipiteensä Manchester Unitedin valmentajatilanteesta
- Caoimhin Kelleher: Diogo Jotan kuolema vaikuttanut Liverpoolin peliesityksiin
- Hämmentäviä hetkiä Eurooppa-liigan välierässä – erikoinen rangaistuspotku englantilaisten kohtaamisessa
- Mauricio Pochettino otti kantaa Tottenhamin kriisiin: ”Todella surullista”
- BBC: Valioliiga-seura haluaa Craig Bellamyn päävalmentajakseen
- Manchester United julkaisi tärkeän pelaajasopimuksen
- Mestarien liigan oikeudet vaihtavat omistajaa Suomessa – näin käy Valioliiga-jättien europelien
- Mestarien liigan oikeudet vaihtavat omistajaa Suomessa – näin käy Valioliiga-jättien europelien
- BBC: Valioliiga-seura haluaa Craig Bellamyn päävalmentajakseen
- Hämmentäviä hetkiä Eurooppa-liigan välierässä – erikoinen rangaistuspotku englantilaisten kohtaamisessa
- Mauricio Pochettino otti kantaa Tottenhamin kriisiin: ”Todella surullista”
- Manchester United julkaisi tärkeän pelaajasopimuksen
- Telegraph: Manchester United kiinnostunut Andoni Iraolasta
- Telegraph: Bruno Fernandes vaatii Manchester Unitedilta kunnianhimoa suostuakseen jatkosopimukseen
- GdS: Serie A:n suurseura pääsi yhteisymmärrykseen sopimuksesta Tottenham-pelaajan kanssa
- Valioliigaseura vaihtaa valmentajaa – loppukauden diili
- Arsenal jäi ilman toista rangaistuspotkua – ”Tuomari teki selvän virheen”