Manchester Unitedin pitkäaikainen keskikenttäpelaaja varoittaa seuraa – ”Ilman hankintoja vaikea päästä neljän joukkoon”
Kuva: Getty Images
Siirtoikkuna sulkeutuu ensi viikon maanantaina.
Manchester Unitedilla tulee kiire hankintojensa kanssa. Seura on ollut jo usean kuukauden ajan Dortmundin Jadon Sanchon kintereillä, mutta ei ole suostunut maksamaan Dortmundin vaatimaa 120 miljoonan euron siirtosummaa.
Tuoreimpien tietojen mukaan seura on kääntynyt Barcelonan puoleen. Manchester United haluaisi Ousmane Dembélén lainalle, mutta aluksi seuran on suostuteltava ranskalainen siirtymään Englantiin. Dembélé on tiettävästi hylännyt viime aikoina jo Liverpoolin ja Juventuksen tarjoukset, joten pelaajan suostutteleminen ei ole yksinkertainen tehtävä.
Manchester Unitedissa pelaajaurallaan komeat 342 ottelua pelannut Darren Fletcher varoittaa seuraa, että kärkinelikkoon pääseminen ilman hankintoja on hyvin vaikeaa.
– Tiedämme, miten vaikeaa Manchester Unitedin on hankkia pelaajia. Hinta menee heti ylös ja neuvottelut ovat haastavia. Silti Ole Gunnar Solskjær (Manchester Unitedin päävalmentaja), kannattajat ja kaikki seurassa ovat pettyneitä, että Chelsea ja muut seurat voivat tehdä siirtojaan ajoissa. Muut seurat ovat käyttäneet paljon rahaa sillä aikaa, kun Manchester United jättää mahdolliset hankintansa viime tinkaan, Fletcher totesi Skylle.
– Kannattajat haluavat seuran kärkikahinoihin nyt ja heti ja sinne päästäkseen Manchester United tarvitsee uusia vahvistuksia. He tarvitsevat kolmesta viiteen uutta pelaajaa voidakseen edes haaveilla Liverpoolin haastamisesta. Ilman hankintoja on vaikea päästä neljän joukkoon.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Alexander Isak loukkaantui – näin Arne Slot kommentoi
- Morgan Rogers kaatoi maaleillaan Manchester Unitedin Valioliigassa
- West Ham on kiinnostunut Jørgen Strand Larsenista
- Nemanja Matić sai Manchester Unitedilta sakon ja uhkasi lähteä: ”Chelseassa ei olisi ikinä käynyt noin”
- Ryan Giggs haluaa palata valmentajaksi: ”Pidän vaihtoehtoni auki”
- Kobbie Mainoon velipuoli kohautti tempauksellaan – Rúben Amorim kommentoi
- Frank Lampard raivostutti vastustajan: ”Pyydän anteeksi”
- Tunnettu Valioliiga-pomo tutkittavana seksuaalirikoksista
- Crystal Palacen Oliver Glasner kiehui: ”Todella häpeällinen esitys”
- Curtis Jones: Mohamed Salah pyysi Liverpoolin pelaajilta anteeksi
- Tottenham sai kaksi punaista korttia – Alexander Isakin peli päättyi polvivammaan
- Tottenhamin Thomas Frankilta kovaa kritiikkiä tuomarille: ”Teki massiivisen virheen”
- Crystal Palacen Oliver Glasner kiehui: ”Todella häpeällinen esitys”
- Viktor Gyökeres iski maalin – Arsenal nousi takaisin sarjakärkeen
- Frank Lampard raivostutti vastustajan: ”Pyydän anteeksi”
- Nemanja Matić sai Manchester Unitedilta sakon ja uhkasi lähteä: ”Chelseassa ei olisi ikinä käynyt noin”
- Man Unitedin lainalle lähettämä pelaaja ampui joukkueensa voittoon
- Kobbie Mainoon velipuoli kohautti tempauksellaan – Rúben Amorim kommentoi
- Tunnettu Valioliiga-pomo tutkittavana seksuaalirikoksista
- West Hamissa flopannut hyökkääjä pääsemässä Italian Serie A:han