Arsenalin paitaa kantanut iltapäivän antisankari nosti kätensä pystyyn: ”Yhtä turhautunut kuin kaikki teistä”
Kuva: Getty Images
Arsenalin antisankari oli Burnley-ottelussa alleviivatusti Granit Xhaka. Sveitsiläinen yritti oman maalinsa edestä syöttöä laidalle, osuen kuitenkin suoraan Chris Woodiin, josta pallo pomppasi tyhjään maaliin. Tätä ennen Arsenal oli vienyt peliä mennen tullen, ja johti Pierre-Emerick Aubameyangin alkuminuuttien osumalla.
Lue otteluraportti täältä!
Arsenal jäi heikon vastustajansa kanssa tasoihin omasta syystään. On tosin kyseenalaista, miten isolta osin syy on Xhakan. Joukkueen olisi pitänyt kammottavaan oman pään tilanteeseen joutuessaan johtaa vähintään 3-0, niin monta paikkaa sillä maaleihin heti avausjakson alusta alkaen oli. Tuomaritoiminta ottelussa onkin sitten jo oma lukunsa.
Xhaka kommentoi päivän tuntoja Instagram-tilillään.
– Heidän maalistaan nostan käteni pystyyn, ja olen pahoillani virheestä. Tällaista jalkapallo on, ja nyt olen yhtä turhautunut kuin kaikki teistä.
Jos oheinen upotus ei näy, voit katsoa sen täältä.
View this post on Instagram
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Nyt kuumeni – Nottinghamille hämmentävä punainen kortti
- Aston Villalle merkittävä voitto!
- Thomas Frankilta tivattiin vastausta potkuista: ”Nukun hyvin”
- Casemiro lähtee Manchester Unitedista
- Romano: Italian maajoukkueen kaksimetrinen hyökkääjä Valioliigaan
- Wrexham yrittää kaapata Crystal Palacen kohteen siirtomarkkinoilla
- Arne Slot kehui Mo Salahia ja nosti esiin yllätysnimen
- Ratkaisujen kynnyksellä – Valioliiga-seurojen asetelmat ennen Mestarien liigan päätöskierrosta
- Times: Jean-Philippe Mateta suuttui Crystal Palacelle – kokee seuran pettäneen lupaukset
- Toimittaja: Bournemouth hankkimassa maalivahdin Serie A:sta