Sport Bild: Ainakin kolme valioliigaseuraa Lukas Hradeckylle tutun topparin perässä

Huuhkajat-maalivahti Lukas Hradeckyn seurakaveri Bayer Leverkusenista, toppari Edmond Tapsoba saattaa hyvinkin pelata tulevalla kaudella Valioliigaa.
Sport Bildin mukaan Burkina Fason maajoukkuepuolustaja, joka saapui bundesliigaseuraan vasta puolitoista vuotta sitten, on viimeisimpinä herättänyt Chelsean ja Manchester Unitedin mielenkiinnon.
Portugalilaisen Vitória Guimarãesin kautta Saksaan päätynyt Tapsoba on vasta 22-vuotias, ja olisikin ikänsä puolesta sopinut pisimpään hänestä Englannissa kiinnostuneeseen Arsenaliin. Gunnersin takalinjat ovat jatkuvasti nuorenemaan päin. Nyt on kuitenkin todennäköisempää, että pelaajan oma kiinnostus kohdistuu juuri Chelseaan tai Man Unitediin.
Transfermarktin arvio Tapsoban markkina-arvosta on tällä hetkellä 40 miljoonaa euroa..
Aloita sijoittaminen – eToro tarjoaa asiantuntijoiden alustan 0%:n palkkiokuluilla!
- eToron kautta sijoitat asiantuntijoiden kanssa.
- Ei piilokuluja – eTorossa jopa 0%:n* palkkiokulut.
- eToro tarjoaa pääsyn 3 500:aan eri omaisuuserään, kuten osakkeisiin, ETF:iin, indekseihin ja valuuttoihin.
*= 0%:n palkkiokulut koskevat vain osakkeita. Tämänhetkinen hinnanerosopimusprosentti on 76.
Aloita sijoittaminen tästä!- Rio Ferdinandia rasistisesti solvannut mies sai puolen vuoden vankeustuomion
- Tottenhamin apuvalmentaja halutaan toiseen seuraan – näin kommentoi Ange Postecoglou
- Roy Hodgson pyysi anteeksi kannattajilta – ”Olen heille velkaa”
- Mikel Arteta ei aio muuttaa käytöstään rangaistuksestaan huolimatta – ”En tiedä kuinka pystyisin lopettamaan”
- Wolverhampton hyllytti pelaajansa tammikuun loppuun saakka – ”Hän on pyytänyt anteeksi”
- Ansu Fatin loukkaantumisesta lisätietoa – Brightonin lainataituri sivussa pitkään
- Manchester Unitedin kapteeni on kellottanut koko Euroopan suurimmat peliminuutit
- Erik ten Hag kommentoi Marcus Rashfordin penkitystä
- Pep Guardiola ei näe Man Cityn pelaajalle käyttöä: ”Olen niin pahoillani”
- Manchester United rohmusi palkintopöydän tyhjäksi
- Independent: Manchester United asetti kolme kallispalkkaista pelaajaa myyntiin
- Tottenhamille taas lunta lupaan! Tappio paikallisottelussa
- Jürgen Klopp vahvisti seuraavan Liverpool-tähden loukkaantumisen
- Tottenhamin ex-kapteeni istuu syrjässä ilman yhtäkään peliminuuttia – näin kommentoi Ange Postecoglou
- Valioliiga-seura eristi johtopelaajiaan edustusjoukkueesta
- Avainpelaajan poissaolo yhdistää Manchester Cityn neljää edellistä tappiota
- Fantasy Premier League: Peliviikko 16 – loukkaantumisia ja keltaisia lippuja
- Teemu Pukki kertoo dokumentissa, missä Norwichin kotiottelussa oli paras tunnelma: ”Ei me pelaajatkaan uskottu ennen peliä, että voitaisiin voittaa”
- Pep Guardiola väittää Aston Villan taistelevan Valioliigan mestaruudesta – näin Unai Emery vastasi
- Valioliigan nopein pelaaja opiskeli Usain Boltia parantaakseen erikoiskykyään – ”Silloin juokset nopeammin”