Manchester United on ilmoittanut kahdelle laitapuolustajalleen, Aaron Wan-Bissakalle sekä Brandon Williamsille, että he voivat etsiä itselleen uuden seuran ensi kaudeksi.

Manchester Evening Newsin mukaan kumpikaan laitapuolustajista ei kuulu seuran uuden managerin Erik ten Hagin suunnitelmiin.

24-vuotias Wan-Bissaka pelasi Unitedin takalinjoilla suuressa roolissa kesäsiirtonsa 2019 jälkeen, mutta menetti avauskokoonpanopaikkansa viime kaudella Ralf Rangnickin saavuttua joukkueen väliaikaismanageriksi.

21-vuotias Williams puolestaan pelasi viime kauden lainalla Norwichissa, joka sijoittui Valioliigan jumboksi. Vasempana laitapuolustajana pelaava Williams ei ole onnistunut lunastamaan paikkaansa kasvattajaseuransa ykkösjoukkueessa eikä hänellä nähdä tulevaisuutta seurassa.

LUE MYÖS: Man United neuvottelee todellisen yllätysnimen kanssa