Juhannus käyntiin – Cristiano Ronaldosta Robert Lewandowskin korvaaja?

Kuva: Getty Images
Espanjalaislehti AS otti pienen varaslähdön meikäläiseen juhannukseen, pamauttamalla torstain viime hetkillä ilmoille hurjan juorun. Aviisin mukaan Bayern München varautuu hyökkääjätähti Robert Lewandowskin lähtöön tunnustelemalla paikkaaja Manchester Unitedista.
Kyse ei ole sen pienemmän profiilin pelaajasta kuin Cristiano Ronaldo. Huhu kuulostaa vähintäänkin korkealentoiselta, vaikka onhan portugalilainen toki aiemminkin järkyttänyt seuravaihdoillaan. Unitedia ja supertähteä alati kiertävät huhut ovat myös kertoneet Ronaldon tunnustelevan mahdollisuuksia liikkeisiin – ja Bundesliiga häneltä on vielä valloittamatta.
Luetuimmat
- Lähde: Brasilian maajoukkuehyökkääjä haluaa siirtyä Manchester Unitediin
- Oho! Gareth Bale tekemässä yllätysratkaisun – peliura jatkuu Englannin Mestaruussarjassa?
- Valioliigajättiläisten tavoittelema maalitykki teki ratkaisunsa
- Tottenham kattoi pöydän veriviholliselleen – Gabriel Jesusilla käytännössä vain yksi vaihtoehto
- Juhannus käyntiin – Cristiano Ronaldosta Robert Lewandowskin korvaaja?
- Toinenkin Chelsean jättihankinta lähtee lainalle?
- Man United ei ollut kiinnostunut huippumanagerin palveluksista – Patrice Evra yhä harmissaan päätöksestä: “Hän olisi voinut saada jotain aikaiseksi”
- Paikallislehti: Arsenalin kaikkien aikojen kallein pelaajahankinta haluaa jättää seuran
- Sky Sports: Christian Eriksen valitsee enää kahden seuran väliltä
- Cristiano Ronaldo turhautunut Man Unitedin hitaaseen siirtoikkunaan -“Seura ei voi menettää pelaajaa Liverpoolille”