Neuvottelut seis! Manchester Cityn on maksettava pyydetty summa, jos se haluaa toivehankintansa
Brighton on keskeyttänyt neuvottelut Manchester Cityn kanssa laitapuolustajastaan Marc Cucurellasta, kertoo Athletic.
Albion on valmis luopumaan espanjalaispakista vain, jos tarjous yltää seuran 60 miljoonan euron pyyntihintaan.
Cucurella, 24, jätti Brightonille perjantaina siirtopyynnön, mutta Atheticin mukaan se ei vaikuttanut seuran kantaan.
Brighton ei aio keskustella Cityn kanssa mistään pienistä korotuksista, vaan se haluaa 60 miljoonaa euroaan.
Albion toimi samalla tavalla viime kesänä myydessään Ben Whiten, 24, Arsenaliin, mutta Brighton pitää Cucurellaa vielä suuremmassa arvossa.
Manchester City on tehnyt Cucurellasta noin 36 miljoonan euron tarjouksen. Athletic on aiemmin uutisoinut, että City on valmis korottamaan tarjoustaan noin 48 miljoonaan euroon.
Cucurella on tehnyt selväksi, että hän haluaisi siirtyä Cityyn, eikä manchesteriläisseuralla pitäisi olla ongelmia hänen henkilökohtaisten ehtojen neuvottelussa.
Hän siirtyi Brightoniin viime kesänä kotimaansa pääsarjaseurasta Getafesta 18 miljoonalla eurolla. Debyyttikaudellaan Cucurella pelasi 38 ottelua, ja hänet valittiin Brightonin kauden parhaaksi pelaajaksi niin kannattajien kuin joukkuekaveriensa puolesta.
Brighton on myös yrittänyt neuvotella Cucurella uutta, rahakkaampaa, sopimusta. Hänen nykyinen diilinsä on voimassa kesään 2026 saakka, mikä mahdollistaa Brightonin hyvän neuvotteluaseman Cityn kanssa.
LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Di Marzio: Arsenal-hyökkääjä herättää kiinnostusta Italiassa
- Unai Emery vahvisti: Hyökkääjä jättää Aston Villan pysyvästi kesällä
- Benjamin Šeško haluaa Michael Carrickin jäävän Manchester Unitediin
- Jürgen Klopp povaa Florian Wirtzistä MM-kisojen tähteä
- Fantasy Premier League: GW 35 – tässä parhaat pelaajat kauden loppusuoralle
- Jesse Lingard kertoi mielipiteensä Manchester Unitedin valmentajatilanteesta
- Caoimhin Kelleher: Diogo Jotan kuolema vaikuttanut Liverpoolin peliesityksiin
- Hämmentäviä hetkiä Eurooppa-liigan välierässä – erikoinen rangaistuspotku englantilaisten kohtaamisessa
- Mauricio Pochettino otti kantaa Tottenhamin kriisiin: ”Todella surullista”
- BBC: Valioliiga-seura haluaa Craig Bellamyn päävalmentajakseen
- Mestarien liigan oikeudet vaihtavat omistajaa Suomessa – näin käy Valioliiga-jättien europelien
- Hämmentäviä hetkiä Eurooppa-liigan välierässä – erikoinen rangaistuspotku englantilaisten kohtaamisessa
- BBC: Valioliiga-seura haluaa Craig Bellamyn päävalmentajakseen
- Mauricio Pochettino otti kantaa Tottenhamin kriisiin: ”Todella surullista”
- Manchester United julkaisi tärkeän pelaajasopimuksen
- Telegraph: Manchester United kiinnostunut Andoni Iraolasta
- Telegraph: Bruno Fernandes vaatii Manchester Unitedilta kunnianhimoa suostuakseen jatkosopimukseen
- Valioliigaseura vaihtaa valmentajaa – loppukauden diili
- GdS: Serie A:n suurseura pääsi yhteisymmärrykseen sopimuksesta Tottenham-pelaajan kanssa
- Arsenal jäi ilman toista rangaistuspotkua – ”Tuomari teki selvän virheen”