Jack Grealish ei ymmärrä Liverpool-legendan kommentteja: ”En tiedä, mikä hänen ongelmansa on”
Manchester Cityn laitahyökkääjä Jack Grealish ei ymmärrä, miksi Liverpoolin entinen pelaaja ja manageri Graeme Souness on ottanut hänet silmätikukseen.
Sky Sportsin asiantuntijana toimiva Souness, 69, on arvostellut Grealishin pelaamista usein negatiivisesti. Viimeksi hän kommentoi Grealishin edesottamuksia tällä viikolla Talksportin radiolähetyksessä.
– Hän on hyvä jalkapalloilija, muttei mahtava pelaaja. Hän on hyvä pelaaja, joka sai ison siirron, muttei ole vielä lyönyt läpi Cityssä, kommentoi Souness.
– Minusta hän on sama Grealish kuin hän oli Villassa pari vuotta sitten. Ymmärrän, miksi ihmiset ajattelevat hänen olevan parempi kuin hän onkaan, koska hän juoksee pallon kanssa ja hän saa yleisön nousemaan penkeiltään, mutta hän ei tee tarpeeksi tulosta.
Grealish vastasi Sounessille Englannin maajoukkueen lehdistötilaisuudessa.
– En tiedä, mikä hänen ongelmansa minun kanssani on. Hän sanoo aina asioita minusta.
– Yritän olla lukematta niitä juttuja liikaa, mutta se on vaikeaa, kun hän on Sky Sportsilla, ja sitä näytetään kaikkialla harjoituskeskuksessa.
– Tiedän hänen puhuneen ennen paljon siitä, että minun pitäisi liikuttaa palloa nopeammin, mutta kun minä pelaan Pep Guardiolan kaltaisen managerin alaisuudessa, joka käskee minua pitämään palloa mahdollisimman paljon, niin siihen minä pyrin.
LUE MYÖS:
- TMW: Ruben Loftus-Cheek on pian vapaa agentti – herättää kiinnostusta Valioliigassa
- Martin Ødegaard raivostui Man Cityn ex-tähdelle – huulilta luettiin raju viesti
- Liverpoolin Cody Gakpo loukkasi pahannäköisesti nilkkaansa
- Tony Pulisilta tyhjentävä analyysi Tottenhamista: ”Jos minulle annettaisiin paljon rahaa ja ohjeeksi hankkia puku häihin…”
- Romano: Lisätietoja Michael Carrickin asemasta Manchester Unitedissa
- Viktor Gyökeres jäänyt pienelle vastuulle Arsenalissa – kertoi mielipiteensä roolistaan
- Roy Keane edelleen kiinnostunut valmentamisesta: ”Jos joku soittaisi minulle”
- Cole Palmer jättäytyi sivuun Englannin maajoukkueesta – Alan Shearer kummastelee: ”En ymmärrä sitä”
- Roy Keane latasi suorat sanat Manchester Citystä: ”He ansaitsevat…”
- Alexander Isak loukkaantumisen takia sivuun – tämä on tilanne
- Anthony Gordon pani Espanja-tappion käytännössä yhden pelaajan piikkin
- Roy Keane latasi suorat sanat Manchester Citystä: ”He ansaitsevat…”
- GdS: Roberto Mancini nosti Man Cityssä kahta palkkaa yhtä aikaa
- Alexander Isak loukkaantumisen takia sivuun – tämä on tilanne
- Romano: Arsenal sai jättisopimuksen maaliin – seuraava jatkopahvi työn alla
- Bruno Fernandes kakkosena huimalla listalla
- Man Cityn puolustajat hölmöilivät – Englanti taipui Espanjalle
- David de Gea piikitteli Manchester Cityä talousrikkomuksista
- Cole Palmer jättäytyi sivuun Englannin maajoukkueesta – Alan Shearer kummastelee: ”En ymmärrä sitä”
- Valioliigan seurat harkitsevat oikeustoimia Manchester Cityn takia