Gary Neville hämillään Manchester Unitedin kyseenalaisesta valinnasta Erling Haalandin vartioijaksi: ”Minulla ei ole aavistustakaan”
Gary Neville oli hämmästynyt, että Christian Eriksen laitettiin puolustamaan Erling Haalandia Manchesterin derbyn kulmatilanteessa.
Norjalaistähti viimeisteli hattutempun, kun City nöyryytti paikallisvihollistaan Manchester Unitedia Etihadilla 6-3-lukemin. LUE LISÄÄ!
Huomattavasti lyhyempi Eriksen jäi täysin jalkoihin, kun Haaland puski avauspuoliskon kulmapotkusta pallon verkkoihin. Tanskalainen laitettiin vartiointitehtäviin, koska itseään aiemmassa tilanteessa loukannuttta Raphael Varanea hoidettiin kentän laidalla.
Myöskään Scott Mctominay ja Diogo Dalot eivät pystyneet estämään ajoissa Haalandia.
Neville oli hämillään, että juuri Eriksen laitettiin Haalandia vastaan.
– Minulla ei ole aavistustakaan, miksi Eriksen oli vartioimassa häntä ja loput heistä vaan seisoivat, kun hän (Haaland) oli liikkeessä, Neville kyseenalaisti Sky Sportsin asiantuntijana.
– Eriksen ei pysty fyysisesti pärjäämään häntä vastaan. Hän nousee ylös niin aikaisin. Hän on niin vahva ja hänellä on uskomaton tekniikka.
LUE MYÖS:
- Cole Palmer näki punaista – Tottenham kaatoi Chelsean
- Manchester Citylle ensimmäinen pistemenetys Valioliigassa – kapteeni: ”Turhauttaa”
- Topparit ratkaisivat – Arsenal nousi tasapisteisiin Manchester Cityn kanssa
- Roberto De Zerbi joutui vastaamaan kiperään kysymykseen – ”Se on jalkapalloa”
- Telegraph: Jadon Sancho sai sopimustarjouksen
- Unai Emery lähetti lahjan Mikel Artetalle
- Mikel Artetalta lisää tietoa Bukayo Sakan loukkaantumisesta
- Valioliigassa käsittämätön tuomaritöhöily: ”Se oli väärä ratkaisu”
- Bruno Fernandesilta kapteeninnauha pois? Näin Michael Carrick vastasi
- Michael Carrick piti harvinaisen lehdistötilaisuuden – lue yli viiden minuutin puhe sanasta sanaan
- Bruno Fernandesilta kapteeninnauha pois? Näin Michael Carrick vastasi
- Valioliigassa käsittämätön tuomaritöhöily: ”Se oli väärä ratkaisu”
- Michael Carrick piti harvinaisen lehdistötilaisuuden – lue yli viiden minuutin puhe sanasta sanaan
- Telegraph: Jadon Sancho sai sopimustarjouksen
- Lehti: Manchester United valitsee mahdollisen uuden managerin viisikosta
- Manchester Unitedin valmentajaehdokkaat kommentoivat pestiä
- BBC: Alustava arvio Bukayo Sakan poissaolosta ei lupaa hyvää
- Michael Carrick väisteli kysymyksiä Bruno Fernandesista – pudotetaanko joukkueesta?
- BBC: Manchester United on tehnyt päätöksen viikonlopun ottelusta – uudet valmentajaehdokkaat ovat tässä
- Unai Emery lähetti lahjan Mikel Artetalle