Cristiano Ronaldon sooloilusta lisätietoa – turhautunut portugalilaistähti ei jäänyt edes stadionille pelin loppuun saakka
Manchester United kaatoi keskiviikkona Tottenhamin vakuuttavasti 2-0 Valioliigassa, mutta pelin jälkeen kenties isoimmaksi puheenaiheeksi on noussut tähtihyökkääjä Cristiano Ronaldo, joka ei pelannut ottelussa minuuttiakaan.
Ronaldo, 37, nähtiin kävelemässä stadionin uumeniin hieman ennen varsinaisen peliajan täyttymistä. Useat olettivat, että portugalilaistähti meni etuajassa pukuhuoneeseen, mutta Athletic kertoo, että Ronaldo ei ollut enää edes stadionilla, kun loppuvihellys soi.
Unitedin pukuhuoneessa Ronaldon poissaolosta ei kohistu, sillä muu joukkue juhli keskenään ansaittua pistepottia.
Artikkeli jatkuu videon alla.
Kyseessä ei ole ensimmäinen kerta tänä vuonna, kun Ronaldo lähtee stadionilta ennen pelin päättymistä. Elokuussa hän teki samoin ystävyysottelussa Rayo Vallecanoa vastaan.
Tuolloin Ronaldo vaihdettiin kentältä tauon aikana, eikä hän jäänyt seuramaan peliä loppuun saakka.
Keskiviikon ottelun jälkeen Unitedin manageri Erik ten Hag kommentoi Ronaldon varhaista poistumista lyhyesti todeten vain, että hän käsittelee asian seuraavana päivänä. Elokuussa hollantilaisluotsi oli todella tyytymätön Ronaldon toimintaan.
– En todellakaan hyväksy tätä. Tätä ei voida hyväksyä, keneltäkään. Olemme joukkue ja täällä on pysyttävä loppuun asti, sanoi ten Hag.
Ronaldo halusi useiden lehtitietojen mukaan lähteä Manchester Unitedista viime kesänä, mutta hän ei saanut tahtoaan läpi. Portugalilaistähden on kerrottu olevan lähtöhaluinen myös siirtoikkunan jälkeen, mutta monet lähteet ovat kertoneet, että hän on käyttäytynyt ammattimaisesti tyytymättömyydestään ja vähäisestä peliajastaan huolimatta – ainakin keskiviikon Tottenham-peliin saakka.
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Romano: Pitkä diili – Man Cityn tähtitoppari teki päätöksensä
- Siirtohuhu: Tottenham on Bundesliigan tähtihyökkääjän perässä
- Manchester Unitedille jättidiili – hittisarja taltioi seuran paluun Mestarien liigaan
- Rúben Amorim: uusi seura!
- Virallista: Chelsea myy avainpelaajansa Real Madridiin
- Gary Lineker: Thomas Tuchel jätti Englannin parhaan vasemman laitapuolustajan ulos kisoista
- Frank Lampard kertoi miksi Cole Palmerin olisi pitänyt päästä mukaan MM-kisoihin
- Jamie Carragher uskoo Thomas Tuchelin penkittävän Jude Bellinghamin
- Gareth Southgate kieltäytyi kommentoimasta Englannin MM-pelejä: ”Parasta, että pysyn sivussa”
- Sky: Espanjalaispelaaja on valintansa tehnyt – Tottenham kiinnosti enemmän kuin Manchester City
- Sky: Espanjalaispelaaja on valintansa tehnyt – Tottenham kiinnosti enemmän kuin Manchester City
- Gary Lineker: Thomas Tuchel jätti Englannin parhaan vasemman laitapuolustajan ulos kisoista
- Jamie Carragher uskoo Thomas Tuchelin penkittävän Jude Bellinghamin
- Fabrizio Romano: Marc Cucurella lähdössä Chelseasta jättisiirrolla
- Frank Lampard kertoi miksi Cole Palmerin olisi pitänyt päästä mukaan MM-kisoihin
- Rúben Amorim: uusi seura!
- Marokon nuori tähti Arsenalin kiikarissa
- Gareth Southgate kieltäytyi kommentoimasta Englannin MM-pelejä: ”Parasta, että pysyn sivussa”
- Yksi mies nousee Liverpool-legendojen listalla, vaikka viimeisestä pelistä on kohta sata vuotta
- Arsenal löysi korvaajan Leandro Trossardille