Cristiano Ronaldo ei ymmärtänyt Ralf Rangnickin pestaamista – sen sijaan Ole Gunnar Solskjær sai kehut: ”Olisi tarvinnut paljon enemmän aikaa”
Ole Gunnar Solskjær sai potkut Manchester Unitedista noin vuosi sitten.
Manchester Unitedin viime kauden ensimmäinen puolikas sujui ennakko-odotuksiin verraten heikosti ja seurajohto päätyi antamaan silloiselle päävalmentajalle potkut. Solskjær ehti valmentamaan Manchester Unitedia vajaan kolmen vuoden ajan.
Cristiano Ronaldo ehti työskentelemään Solskjærin kanssa vajaan kolmen kuukauden ajan. Ronaldo ja Solskjær pelasivat Manchester Unitedissa samaan aikaan vuodet 2003-07, joten kaksikko tunsi toisensa hyvin.
Ronaldo kehui Solskjæria Piers Morganin haastattelussa.
– Hän olisi tarvinnut paljon enemmän aikaa. Mutta en epäile sitä, etteikö hänestä tulisi huippuvalmentaja tulevaisuudessa. Se oli hieno kokemus. Olin hyvin onnellinen päästessäni työskentelemään Solskjærin kanssa, vaikka se kestikin vain lyhyen aikaa, Ronaldo summasi.
Sen sijaan Solskjærin korvaaja ei miellyttänyt Ronaldoa alkuunkaan. Manchester United pestasi Ralf Rangnickin uudeksi päävalmentajakseen.
– Oliko se naurettavaa? Tietenkin. Chelsean ja Liverpoolin kaltaiset seurat ovat meidän edellä tällaisten virheiden vuoksi. En ymmärrä näitä uusimpia valmentajia, jotka ovat saapuneet seuraan ja olettavat löytäneensä viimeisen Coca-Colan aavikolla, Ronaldo viittasi merkittäviin pelitapamuutoksiin.
– Kun annat potkut Solskjærille, pitäisi tilalle nimetä huippuvalmentaja, eikä urheilutoimenjohtajaa.
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Fantasy Premier League: GW 27 – kenet hankkia Brentfordista?
- Man United -omistaja selvisi törkykommenteistaan
- Pep Guardiola antoi suoran mielipiteen Arsenalista
- Ange Postecoglou latasi Tottenhamista – nyt tuli suoraa tekstiä
- Ex-pelaajalta kova väite Mikel Artetasta
- Tottenhamille rajua pilkkaa Ruotsin eduskunnassa
- Telegraph: Aston Villa haluaa Fulham-tähden – saatavilla ilman siirtokorvausta
- Romano: Oliver Glasner saattaa jättää Crystal Palacen jo ennen kauden päättymistä
- Ange Postecoglou kehui vuolaasti Tottenham-pelaajaa: ”Tulee olemaan uskomattoman hyvä silläkin pelipaikalla”
- Rúben Amorim jätti Kobbie Mainoon ilman peliaikaa – Michael Carrick muutti tilanteen: ”Loistava pelaaja”
- Bild: Bayern-pelaaja halukas siirtymään Arsenaliin
- Ange Postecoglou: Tottenham-pelaajat pelkäävät Cristian Romeroa
- Ange Postecoglou avautui ajastaan Nottingham Forestissa: ”Ei olisi koskaan pitänyt mennä sinne”
- Arne Slot antoi rehellisen arvion Alexander Isakista: ”Odotamme näkevämme erilaisen pelaajan”
- Rúben Amorim jätti Kobbie Mainoon ilman peliaikaa – Michael Carrick muutti tilanteen: ”Loistava pelaaja”
- Alan Shearer: Arsenalin pitää voittaa mestaruus – muuten Mikel Arteta saattaa lähteä
- Jamie Carragher kertoi miksi toivoo Arsenalin voittavan Valioliigan mestaruuden
- Wayne Rooney kertoi mielipiteensä Pep Guardiolan tulevaisuudesta – ”Jos hän lähtee…”
- Newcastle nappasi hurjan voiton Mestarien liigassa – valmentaja toppuuttelee: ”Emme ole vielä jatkossa…”
- Yllättävä lähtö Englannista? Nick Woltemadesta leviää ristiriitaista tietoa