Cristiano Ronaldo kehui Leo Messiä – toivoo myös Arsenalin voittavan Valioliigan mestaruuden jos Man United ei kykene siihen
Cristiano Ronaldo ja Leo Messi kuuluvat historian parhaimpiin jalkapalloilijoihin.
Ronaldo on voittanut viidesti Ballon d’Orin. Ikuinen kilpakumppani Messi on palkittu Ballon d’Orilla seitsemästi.
Ronaldo kehui Messiä Piers Morganin haastattelussa. Ronaldo kertoi pitävänsä Messiä kuin joukkuetoverinaan.
– Hän on uskomaton pelaaja. Maaginen. Olemme jakaneet parrasvalot 16 vuoden ajan. Mieti, 16 vuoden ajan. Minulla on loistavat välit hänen kanssaan. Emme ole ystäviä. Meinaan sillä sitä, että emme puhu toistemme kanssa puhelimitse tai vieraile toisen kotona. Mutta Messi on kuin joukkuetoveri. Kunnioitan paljon Messiä siitä, miten hän puhuu minusta. Lisäksi meidän vaimot kunnioittavat toisiaan. Molemmat ovat kotoisin Argentiinasta. Mitä voin sanoa Messistä? Loistotyyppi, joka tekee suuria asioita jalkapallolle.
Manchester United on Valioliigassa viidentenä. Sarjakärki Arsenal on karannut 11 pisteen päähän. Ronaldo toivoo Arsenalin voittavan Valioliigan mestaruuden, jos Manchester United ei pysty voittamaan sitä.
– Haluan Manchester Unitedin voittavan mestaruuden, mutta jos niin ei tapahdu, niin toivon Arsenalille mestaruutta. Tykkään katsoa heidän pelejään. Pidän Arsenalin joukkueesta ja päävalmentajasta (Mikel Arteta). Mielestäni heillä on hyvä joukkue. Jos Manchester United ei voita Valioliigaa, olen onnellinen jos Arsenal voittaa sen.
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Evertonin eurohaaveille kova kolaus
- Lehti: Liverpool ja Newcastle kiinnostuneita Monacon kruununjalokivestä
- L’Équipe: Liverpool tavoittelee Ranskan maajoukkuetaituria
- Liverpoolin hamuama toppari myöntää, että Valioliiga on haaveissa
- Pep Guardiola on tänään West Hamin kannattaja
- ”En voinut uskoa silmiäni” – Mestaruussarjan nousukarsinnoissa vakoiluskandaali
- Erling Haaland osui maalitykkien kohtaamisessa – Man City kuroi Arsenalia kiinni
- Liverpoolin kotiyleisö buuasi – näin kommentoi Arne Slot
- Manchester Unitedilta vaisu esitys sarjanousijan vieraana
- Southamptonia syytetään vastustajan vakoilusta ratkaisupelin alla
- Liverpoolin kotiyleisö buuasi – näin kommentoi Arne Slot
- ”En voinut uskoa silmiäni” – Mestaruussarjan nousukarsinnoissa vakoiluskandaali
- Bruno Fernandesin tunnustukselle rajua vastustusta: ”Tämä on farssi”
- Ex-pelaaja uskoo: Kylian Mbappe voisi siirtyä Arsenaliin
- Erling Haaland osui maalitykkien kohtaamisessa – Man City kuroi Arsenalia kiinni
- Chelsea päätti tappioputkensa Liverpoolin vieraana – Anfieldin yleisö buuasi
- Manchester Unitedilta vaisu esitys sarjanousijan vieraana
- Jamie Vardy kertoi miksi Leicester voitti aikoinaan historiallisen mestaruuden
- Bruno Fernandes valittiin vuoden pelaajaksi – rikkoi David Beckhamin ennätyksen
- Liverpoolin hamuama toppari myöntää, että Valioliiga on haaveissa