Manchester Unitedin manageri Erik ten Hag sanoo, että seuran on iskettävä tammikuun siirtoikkunassa, jos sopiva pelaaja on saatavilla.

Siirtoikkuna sulkeutuu Suomen aikaa ensi tiistain ja keskiviikon välisenä yönä yhdeltä. United on tähän mennessä hankkinut maalivahti Jack Butlandin ja hyökkääjä Wout Weghorstin loppukauden mittaisilla lainadiileillä.

– Jos meillä on tulevina päivinä mahdollisuus [hankkia sopiva pelaaja], pyrkisin käyttämään sen, mutta se ei ole vain minusta kiinni. Uskon, että sen on aina oltava tämän seuran lähestymistapa, kommentoi ten Hag Sky Sportsin mukaan.

– Joka päivä on kehityttävä, joten jos eteen tulee tilaisuuksia parantaa joukkuetta, niihin on iskettävä. Se on minun lähestymistapani. Etsin, teen tutkimusta, minulla on ajatus ja profiileja joukkueen vahvistamiseksi.