Wrexham-pomo kommentoi Todd Boehlyn pukukoppiryntäystä – seuran omat Hollywood-omistajat käyttävät samankaltaisia menetelmiä
Wrexhamin toimitusjohtaja Humphrey Ker paljastaa seuran Hollywood-omistajien Ryan Reynoldsin ja Rob McElhenneyn olevan jatkuvasti otteluiden jälkeen seuran pukukopissa.
Asia nousi viikonlopun jälkeen puheenaiheeksi Valioliigassa, kun Chelsea-omistaja Todd Boehly piti palopuheen pelaajille lauantain Brighton-tappion jälkeen.
Englannin viidenneksi korkeimmalla sarjaportaalla National Leaguen kärkipaikkaa hallussa pitävän Wrexhamin organisaatiossa vastaavat tempaukset ovat normaaleja. Omistajien suhde joukkueeseen on walesilaisseurassa tärkeä asia, jota vaalitaan.
– Me tykkäämme tehdä täällä Wrexhamissa asiat eri tavalla. Kuulin Todd Boehlyn menneen Chelsean pukukoppiin, ja yksi asia mitä me täällä Wrexhamissa haluamme tehdä on pitää yllä suhdetta pelaajien, valmennuksen ja omistusportaan välillä, Ker avasi TalkSportille.
– Rob ja Ryan eivät ole ikinä ulkona pukukopista, kun he ovat täällä Yhdysvalloista. He odottavat ottelun päättymiseen saakka. He ovat kuin koulupoikia, eivätkä voi uskoakaan saaneensa luvan olla täällä.
– Uskon heidän olevan ylpeä sellaisesta yhteydestä. Toivomme sen tekevän tästä hauskan paikan tulla pelaamaan, katsomaan ja työskentelemään täällä.
LUE MYÖS!
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Wolverhampton harkitsee antavansa potkut päävalmentajalleen – ollut pestissä vain kuusi viikkoa
- Rúben Amorim vahvisti: Manchester United joutuu tulemaan toimeen ilman useita pelaajiaan
- Manchester Cityn laitahyökkääjä harkitsee siirtoa tammikuussa – useat seurat kintereillä
- BBC: Manchester Unitedin toppari haluaa edustaa A-maajoukkuetasolla Englantia
- Hyökkääjä haluaa jättää Manchester Unitedin tammikuussa
- Sky: Manchester City pääsi maalitykin kanssa yhteisymmärrykseen sopimuksesta
- Athletic: Arsenal-kaksikko herättää kiinnostusta siirtomarkkinoilla
- Oliver Glasnerilta suorat sanat Crystal Palacen viimeistelystä: ”Jos toistuvasti alisuoritat…”
- BBC: Antoine Semenyo haluaa saada siirtonsa tuota pikaa maaliin
- Crystal Palacen alakulo sai jatkoa – nuorukainen iski Tottenham-uransa avausmaalin
- Christian Eriksen ei pitänyt Rúben Amorimin väitteestä: ”Se ei auttanut meitä ollenkaan”
- BBC: Antoine Semenyo haluaa saada siirtonsa tuota pikaa maaliin
- Thomas Frankilta suorat sanat Tottenhamista: ”Olemme mukana Mestarien liigassa, mutta…”
- Sky: Manchester City pääsi maalitykin kanssa yhteisymmärrykseen sopimuksesta
- Athletic: Arsenal-kaksikko herättää kiinnostusta siirtomarkkinoilla
- BBC: Kapteeni jättää Crystal Palacen vasta kesällä – saa pian aloittaa sopimusneuvottelut muiden seurojen kanssa
- Italian suurseura Crystal Palacen hyökkääjän kintereillä
- BBC: Manchester Unitedin toppari haluaa edustaa A-maajoukkuetasolla Englantia
- Crystal Palacen alakulo sai jatkoa – nuorukainen iski Tottenham-uransa avausmaalin
- Pep Guardiola sankaristaan: ”Välillä huudan hänelle, ja välillä haluan suudella häntä”