Telegraph: Arsenal tarjoaa yli sata miljoonaa euroa Declan Ricestä – West Ham aikoo käyttää rahat kolmeen pelaajaan

Declan Ricen on määrä poistua West Hamista kesän siirtoikkunassa.
West Hamin seurajohto vahvisti asian keskiviikkoisen Konferenssiliigan mestaruuden jälkeen. Lue lisää täältä.
Telegraphin saamien tietojen mukaan Arsenal on valmis tarjoamaan Ricestä 92 miljoonaa puntaa, eli reilut 107 miljoonaa euroa. Arsenal toivoo saavansa siirron maaliin ennen harjoituskauden käynnistymistä. Lähde kertoo Ricen olevan Arsenalin kesän siirtoikkunan ykköskohde.
Telegraphin mukaan West Hamilla on jo korvaajaehdokkaat selvillä. West Ham haluaa käyttää Ricestä tulevan siirtosumman kolmeen pelaajaan.
Lähteen mukaan West Ham on kiinnostunut Ajaxin Edson Álvarezista, Southamptonin James Ward-Prowsesta ja Leicesterin Harvey Barnesista. Southampton ja Leicester putosivat kauden päätteeksi Mestaruussarjaan. Ward-Prowse ja Barnes haluavat jatkaa uraansa Valioliigassa.
West Ham pelaa Konferenssiliigan mestaruuden myötä ensi kaudella Eurooppa-liigassa ja se auttaa edellä mainittujen pelaajien hankkimisessa.
Telegraphin mukaan myös Tottenham, Aston Villa ja Newcastle ovat kiinnostuneet Barnesista, mutta West Ham on tehnyt toistaiseksi suurimmat liikkeet pelaajaa kohtaan. Leicesterin odotetaan pyytävän Barnesista noin 45 miljoonaa euroa, mutta West Ham tarjoaa pelaajasta aluksi noin 35 miljoonaa euroa.
LUE MYÖS
20€ antaa 40€ + 100 ilmaiskierrosta
- Avaa pelitili Caxinolle, niin mahtavat edut ovat sinun.
- Talleta 20€, niin saat 40€ pelirahaa sekä 100 ilmaiskierrosta.
- Tarjous voimassa vain uusille asiakkaille rajoitetun ajan.
- Tässä on koko Englannin tehottomin joukkue – rikkoi juuri kyseenalaisen ennätyksen
- Toimittaja: Loistavan alkukauden pelannut Brighton-tähti tekee jatkosopimuksen
- Valtavia minuutteja pelannut Bukayo Saka loukkaantui – Thierry Henry: ”Tämä ei ole kritiikkiä Artetaa kohtaan, mutta…”
- Andy Carroll toivoi epäonnistuvansa Liverpoolin lääkärintarkastuksessa: ”Yhtäkkiä löysin itseni helikopterista”
- Guardian: Erik ten Hag ei ole potku-uhan alla
- Chelsea-kapteeni Reece James sai pelikiellon ja yli 100 000 euron sakot
- Jürgen Klopp otti kantaa VAR-kohuun – toivoo uusintaottelua
- Newcastle-tähti yrittää pysäyttää illalla poikansa idolin: ”Hänellä on pakkomielle Mbappésta”
- Frank Lampard on kiinnostunut huippupestistä Skotlannissa
- Manchester Unitedin legendoilta täyslaidallinen joukkueen puolustamiselle – ”Se on noloa”
- Riittääkö termi ”nolo” kuvaamaan tätä? Valioliiga julkisti Liverpoolin maalin hylkäämiseen johtaneen VAR-keskustelun
- Manchester United buuattiin kentältä – näin kommentoi Erik ten Hag
- Manchester Unitedin legendoilta täyslaidallinen joukkueen puolustamiselle – ”Se on noloa”
- Arsenalin nuori tähti loukkaantui taas – Mikel Arteta ei kadu peluuttamista
- Liverpoolin valitus hylättiin – pelikielto pysyy voimassa
- Jürgen Klopp otti kantaa VAR-kohuun – toivoo uusintaottelua
- Chelsea-kapteeni Reece James sai pelikiellon ja yli 100 000 euron sakot
- Arsenal ja Man United pettyivät Mestarien liigassa
- Pep Guardiola vertasi nykyjalkapallon tilannetta pikaruokaan: ”Luuletteko että meillä on aikaa prosesseihin?”
- Newcastle-tähti yrittää pysäyttää illalla poikansa idolin: ”Hänellä on pakkomielle Mbappésta”